Advert

BU ‘BİR’ VİCDANSIZLIKTIR!

Elazığ’da küçücük çocukları sokaklarda dilenmeye zorlayanlar kimler? Her türlü tehlikeye açık olmasına rağmen dilendirilen bu çocukları kim sokaklardan kurtaracak? Son yıllarda özellikle merkezi bölgelerde ‘çocuk dilencileri’ görmek olağan bir hal alırken, bu çocukların hali görenlerin vicdanını sızlatıyor.

BU ‘BİR’ VİCDANSIZLIKTIR!
BU ‘BİR’ VİCDANSIZLIKTIR! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 586 kez okundu.

MİNİK BEDENLERİN BETON KALDIRIMLAR ÜZERİNDE YALINAYAK DİLENMESİ YÜREKLERİ BURKUYOR

BU ‘BİR’ VİCDANSIZLIKTIR!

 

İzzet TUMAY

Elazığ’ın özellikle merkezi caddelerinde kış ayları olmasına rağmen yalınayak tartı aletlerinin önünde durarak ya da ellerindeki mendilleri bahane ederek dilenen küçük çocukların hali ‘yürekleri’ sızlatıyor.

Elazığ’da son yıllarda özellikle merkezi bölgelerde ‘çocuk dilencileri’ görmek olağan bir hal alırken, bu çocukların hali görenlerin vicdanını sızlatıyor. Elazığ’daki çocuk dilenci sorunu ile ilgili sürekli haber yapılmasına ve yetkilileri bu çocukları sokaktaki tehlikelerden kurtarma adına göreve davet edilmesine rağmen şu ana kadar bu çocukların sokaklardan kurtarılamaması kafalarda soru işaretlerine neden oluyor.

Selpak mendil satma bahanesiyle vatandaştan para isteyen çocukların bu tür zararlı ve tehlikeli alışkanlıklardan kurtarmak adına başta Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi ve Elazığ Emniyet Müdürlüğü’nün koordineli bir çalışma yaparak bu sorunu kökten çözebileceğini ifade eden vatandaşlar, “Bu çocukları görünce içimiz sızlıyor. Bunların ailesi yok mu? Daha hayatların baharında, okul sırasında kitap okuyup yazı yazması gereken bu çocukların, ayağında ayakkabısı, üzerinde doğru dürüst elbisesi olmadan soğuk kaldırımlarda dilendirilmeleri veya çalıştırılmaları insanlıkla bağdaşmamaktadır. Bu çocukların hiçbir suçu yok. Bu çocuklar sokaklarda başlarına gelebilecek olası tehlikelerin farkında olamazlar. Bu yüzden sokaklarda dilenenler ile ilgili ciddi bir çalışma yapılması, bu çocukların sokaklardan kurtarılması gerekiyor” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır