Advert

KARATAŞ: BİLİNÇ VE HASSASİYET ARTMALI

KARATAŞ: BİLİNÇ VE HASSASİYET ARTMALI
KARATAŞ: BİLİNÇ VE HASSASİYET ARTMALI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 355 kez okundu.

Sağlık Sen Elazığ Şube Başkanı Mehmet Karataş, 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası münasebetiyle mesaj yayımladı.

Karataş, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Dünyada her yıl Ocak ayının ikinci haftası olan 7-14 Ocak tarihleri arası, 'Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası' olarak anılmaktadır.
Beyaz baston, sosyal etkinliklere katılma ve bağımsız hareket edebilme yeteneklerini arttırması itibari ile görme engellilerin bağımsızlaşmasının ve özgürleşmesinin sembolüdür.
Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası'yla farkındalık oluşturma ve çözüm amaçlı yürütülen etkinliklerle göz sağlığının öneminin vurgulanması amaçlanmaktadır.

Engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak, yaşamlarını kolaylaştıracak çalışmaları hayata geçirmek, her türlü imkan ve hizmete herkes kadar ulaşabildikleri engelsiz yaşam alanları oluşturmaktır.
Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası vesilesi ile bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artmasını temenni ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu engelsiz bir gelecek dileği ile sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X