Advert

"ÇINARLAR-FİDANLAR BULUŞUYOR" ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ

İRFAN ARSLAN
Bu içerik 323 kez okundu.

İstanbul Elazığ Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği “Çınarlar-Fidanlar Buluşuyor” etkinliği yoğun bir ilgi gördü. Siyaset, spor ve sanatçılarla birlikte çok sayıda katılımcıyla gerçekleşen etkinlikte asırlık çınarlara çeşitli hediyeler verildi.

İstanbul Cevizli’de bulunan Elazığ Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği “Çınarlar-Fidanlar Buluşuyor” etkinliği, siyaset, bürokrat, spor ve sanat dünyasından çok sayıda davetliyle beraber İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

Dernek Başkanı Ömer İçmeli, bu projenin “Türkiye’de dernekler içerisinde yapılan ilk etkinlik olduğuna” dikkat çekerek, “Son zamanlarda dikkatimi çeken çok önemli bir şey var. Komşuluklar bitmiş. Aynı apartmanda olan cenazeden diğer komşunun haberi olmadığı bir topluluk haline geldik. Gençlerimiz büyüklerinin ellerini öpüp bayramlaşma yerine tatile gitmeyi tercih etti. Bu hatalı gidişe bir nebze olsun dur diyebilmek düşüncesiyle gençlerimizle, fidanlarımızı buluşturma projesini bugün hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bu Türkiye’de bildiğim kadarıyla ilk defa yapılan bir proje. Gençlerimizin atalarına karşı saygı ve hürmeti eksik etmeme si gerektiği noktasında bir mesaj vermek istiyoruz” dedi.

 

“ÇOK FARKLI BİR ETKİNLİK”

 

ELFED Genel Başkanı Faik İçmeli de, “Büyüklerimiz, amcalarımız, dayılarımız her şeye layık. Bizleri yetiştirdiler. Bu yaşa getirdiler. Biz de Allah sağlık verirse o yaşlara geliriz. O zaman da bizi unutmazsınız diye düşünüyorum. Derneğimiz Elazığ Dernekler Federasyonu kurucu derneklerinden çok önemli işler yapıyorlar. Gerçekten ELFED'in kuruluşundan bu yana derneklerimiz tatlı ir rekabet içindeler. Ben de bundan keyif alıyorum. Her biri kendi çapından çok önemli işler yapıyorlar. Ama bu çok çok farklı bir etkinlik o açıdan ben herkese  teşekkür ediyorum” diye konuştu.

80 yaş üzeri 27 kişiye çeşitli hediyeler verilirken, duygusal anlar da yaşandı. Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, sanatçı Esat Kabaklı’ya ait “Bir mucize olaydı” şiirini seslendirirken, Kabaklı da “Hasret kaldım ben babamın yüzüne” türküsünü seslendirdi. Etkinlik, Fındıkzade Elazığlılar Derneği sazları eşliğinde, sanatçı Mehmet Demirbağ’ın dinletisiyle sona erdi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X