Advert

HEMŞEHRİMİZ MAHMUT DOĞRU’YA YENİ GÖREV

HEMŞEHRİMİZ MAHMUT DOĞRU’YA YENİ GÖREV
HEMŞEHRİMİZ MAHMUT DOĞRU’YA YENİ GÖREV İRFAN ARSLAN
Bu içerik 569 kez okundu.

Bitlis Eren Üniversitesi Eski Rektörü, hemşerimiz Prof. Dr. Mahmut Doğru, görev süresinin dolmasının ardından Yükseköğrenim Kurulu Denetleme Kurulu'na atandı.

Bitlis Eren Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru, BEÜ’nün kuruluş yılı olan 2007 yılında kurucu rektörlük görevliyle göreve başlamış ve 2017 yılına kadar aralıksız bu görevi sürdürmüştü. Prof. Dr. Doğru, Bitlis Eren Üniversitesi’ndeki görev süresinin dolmasının ardından YÖK Başkanlığı tarafından YÖK Denetleme Kurulu'na atandı. Bitlis’teki görev süresince birçok başarıya imza atan ve bu sayede BEÜ’nün bölgedeki parlayan yıldızı olmasına öncülük eden Prof. Dr. Doğru’nun YÖK Denetleme Kurulu'na atanma haberi ise Elazığ’da ve Bitlis’te sevinçle karşılandı.

Elazığ doğumlu olan Prof. Dr. Doğru, lisans eğitimini 1985 yılında Marmara Üniversitesi’nde, yüksek lisansını ise 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yaptı. Doktorasını 1993 yılında yapan Doğru, 1997 yılında doçent, 2004 yılında profesör oldu. Bitlis Eren Üniversitesi’nde 2007 yılında kurucu rektörlük görevliyle göreve başlayan Prof. Dr. Doğru, görev süresinin dolmasının ardından YÖK Başkanlığı tarafından YÖK Denetleme Kurulu'na atandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır