Advert

KAHVECİLER ODASI'NDA BAŞKAN DEĞİŞMEDİ

KAHVECİLER ODASI'NDA BAŞKAN DEĞİŞMEDİ
KAHVECİLER ODASI'NDA BAŞKAN DEĞİŞMEDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 391 kez okundu.

Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası Başkanlığı'na Nihat Bozkurt yeniden seçilerek güven tazeledi.

Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası genel kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kurulda mevcut başkan Nihat Bozkurt ve Turan Kurnaz aday oldu.

Başkanlık seçimleri öncesinde konuşan Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası Başkan adayı Turan Kurnaz, kıraathanecilerin 2018 yılı tahmini bütçe ile ilgili tahmini bütçede açıklık olduğunu iddia etti. “Mevcut başkan ve yönetiminin bu bütçeye imzaları var. Bu oda 2018 yılı içinde 22 bin lira zarar gösteriyor. Bunu başkan ve yönetimden cevabını istiyorum ”dedi.

Sigara yasağı ile yapılması gerekenlere değinen Kurnaz, “Bir aydan beri Elazığ’ın birçok yerini gezdim. Aday olan arkadaşın elinde cetvel olmalı. Adres telefon olmalı. Adres yoksa nasıl gezecek. Elâzığ’da ve Türkiye’de genel olan bir sigara yasağı var ve yasağı ters çevirip uymamazlık yapamayız, bu hükümetimizin aldığı bir karardır. Ama netice itibarı ile gezdiği kadarıyla en fazla ceza kesilen yer Elazığ. Biz sigara yasağına ne yaparız, kahveciler odası başkanı ne yapar, söylüyorum. Saat 6’da semaverini yakıp gece 12’de söndüren bir esnafa sen o kadar ceza yazamazsın. Yazıktır. Nasıl geçinecek bu adam? 750 kuruşa çay satıyor adam milletin çenesi çalışıyor bu adam ayakta çalışıyor. Adamın kredi kartı borcu çocuğunun harcı var şuyu var buyu var. Bir anda sigaracı gelip ceza yazıyor” ifadelerinde bulundu.

 

BOZKURT: HESAP YAPARKEN HERHANGİ BİR KASIT YOKTUR

 

Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Başkanı Nihat Bozkurt da, “Bu tahmini bütçe tahmini bütçeyi illa 400’e 300’e çekmeye gerek yok. 2018 gelecek ama bu tahmini bütçedir. Herhangi bir eksiklik yoktur. Hesap yaparken herhangi bir kasıt yoktur, olabilir muhasebe öyle yapmıştır. 380 gelecek deyip illa 380 gidecek diye bir şey yoktur” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere gidildi. Oda üyelerinin kullandığı oylar sonucunda Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Oda Başkanlığı'na 286 oy alan mevcut başkan Nihat Bozkurt Seçildi. Turan Kurnaz ise 233 oy aldı. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X