Advert

ORGANLARINI BAĞIŞLADI, CANLARI KURTARDI

ORGANLARINI BAĞIŞLADI, CANLARI KURTARDI
ORGANLARINI BAĞIŞLADI, CANLARI KURTARDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 446 kez okundu.

Kadir Zeytin 57 yaşında, iş kazası sonucu vefat etti. Kendisi vefat etti arkasında gözü yaşlı bir eş, bir aile bıraktı… Ancak organlarını bağışlayarak birçok cana şifa oldu.

Vefat eden Kadir Zeytin’in eşi Ayşe Zeytin, “Biz onu isteği üzerine bunu yaptık. O istedi diye biz buna razı olduk. Belki birilerinin hayatını kurtarırım dedi. Yaşı gençti ”diye konuştu. “En azından 3-4 hastaya can verdi” ifadelerini kullanarak kardeşi ile gurur duyan merhum Kadir Zeytin’in abisi Mehmet Zeytin, "Kardeşim sağlığında kendisi bir karar vermiş, organ bağışında bulunmuş kendisi de kartın üzerinde bulundurmuş ben organlarımı bağışlıyorum diye. Çocuklarına bilgi vermiş bizde bu yüzden kendilerine teşekkür ediyoruz Allah rahmet eylesin kardeşime. En azında 3-4 hastaya can verdi. Bu kararından dolayı kendisini tebrik ediyorum” dedi.

 

“ÇOK DUYARLI BİR İNSANDI”

 

Kardeşinin çok sevildiğini vurgulayan abi Mehmet Zeytin, “Hiç kimseye olmaz demezdi. Kimin işi düşerse koşup yardım ederdi. Çok duyarlı bir insandı. İnsanları severdi. Çevresi de onu severdi. Bunu cenaze töreninde de gördük. Taziyeye gelenlerde de gördük. Kendisinin çok sevildiğini, yardım sever birisi olduğunu. En çok sevindiğim noktada bu özveride bulunmuş olması. Bunun heyecanını ve gururunu yaşıyoruz ”diye konuştu.

Tek isteği kardeşinin bağışladığı organlarla hayata tutunan kişilerle tanışmak olan Kadir Zeytin’in ablası ise, “Kardeşimizin bir parçası onlarla yaşıyor. Biz çok mutlu oluruz. Bizi haber etseler en azından şu kişiye takılmış diye çok memnun olurum” dedi.

Dayısının izinden gidip organlarını bağışlama kararı alan merhum Zeytin’in yeğeni de, “Dayım hiç kimsenin kalbini kırmayan, kendi canının bile kıymetini bilmeyip sürekli çalışan, insanları ziyaret eden eli gözü günlü tok bir insandı. Ben de bütün organlarımı bağışladım. Ben ve ablam. Bizden sonra yaşasın, birkaç kişiye umut olsun istedim. Diyaliz bölümünde çalışıyordum, hastalarımın hepsinin böbrek için isim yazdırıp bir umutla gözyaşı ile beklediklerini, çeşitli illere telefon numarası bırakıp umutla beklediklerini gördüğüm zaman bende organlarımı bağışladım” diye konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır