Advert

SERDAR, GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

SERDAR, GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
SERDAR, GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 285 kez okundu.

Ak Parti Elazığ Milletvekili ve TBBM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ömer Serdar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Serdar, mesajında şu ifadelere yer verdi: “10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilmiştir. Kamuoyunun doğru, eksiksiz ve tarafsız bilgilendirilmesini ilke edinmiş özgür basın, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biridir.

Basın mensuplarının; kamuoyunu, doğru, dürüst ve tarafsız bir şekilde objektif olarak bilgilendiren, görevini ifa ederken karşılaştığı sorunlara aldırmadan ifa ettikleri görev demokrasinin vazgeçilmez bir unsurudur.

Basın özgürlüğünün ve basın çalışanlarının haklarının korunması kadar bu özgürlüğün istismar edilmemesi, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, toplumun ve bireylerin hakkını gözetme gibi ilkelerde basın çalışanlarımız açısından vazgeçilmez ilkeler olmalıdır.

Basının başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk bilinciyle ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için olumlu rol üstlenmeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, sürekli kendini yenileyerek her zaman daha kaliteli hizmet sunma yönünde büyük fedakârlıklarla gayret sarf ederek çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar ve meslek hayatlarında başarılar dilerim.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RASİM KÜÇÜKEL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
RASİM KÜÇÜKEL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
32 derslikli okul için protokol imzalandı
32 derslikli okul için protokol imzalandı