Advert

GÜRTÜRK: BASIN DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR

GÜRTÜRK: BASIN DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR
GÜRTÜRK: BASIN DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 422 kez okundu.

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “Tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamusal görevi yerine getirmektedirler” dedi.

Gürtürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Günümüzde, görsel-işitsel ve yazılı basın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, toplumsallaşma sürecinde önemli rol üstlenmiştir. Basın, demokrasinin temel taşlarından biridir. Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Topluma doğru haber verme, objektif, onur, erdem, adalet ve vicdanı bırakmadan önemli bir mesleği icra eden gazeteciler milletin vicdanına ses olmaktadır.

Elazığ’da da her türlü zorluğa rağmen görevini fedakârca çalışan ve önemli bir kamu görevini ifa eden basın mensuplarımız yaptığımız her güzel çalışmanın halkımıza duyurulmasında önemli bir rol üstlenmişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır