Advert

VALİ KALDIRIM, ESNAFLARLA BİR ARAYA GELDİ

VALİ KALDIRIM, ESNAFLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ KALDIRIM, ESNAFLARLA BİR ARAYA GELDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 375 kez okundu.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın bu defaki durağı Saray Camii esnafları oldu. Vali Kaldırım esnaf ile tek tek tokalaştı, sohbet etti, çocuklarla fotoğraf çektirdi, yatırımları anlattı ve istihdamın önemine değindi.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Oda Başkanı Mithat Ulaş ile birlikte Saray Camii esnaflarını ziyaret etti. Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Oda Başkanı Ulaş, Vali Kaldırım’ın esnaflara olan ilgisinden bahsederek, “Sayın Valimiz ilimize geldiği günden beri esnaflara olan hassasiyetleri, ilgisi, şahsımız odamız ve esnaflarımız tarafından takdir edilmektedir. Bu bağlamda özellikle sancılı bir süreçten geçtiğimiz aşikardır. Bu bağlamda esnaflarımızın yanında olduğumuzu özellikle devletin esnaflarının yanında olduğunu ve hep birlikte hareket ettiğimizin bir göstergesini oluşturduk. Bizler her zaman ifade etmişizdir. Ülkemizin gerçek sahiplerini ve lokomotifinin esnaflar olduğunu ve esnafların yanında olmak. Esnafların acı gününde, tatlı gününde onların yanında olmak bizim asil görevimizdir. Biz de bu göre vi gerçekleştirmek adına Sayın Valimiz ve kurum müdürlerimizle birlikte esnaflarımızı ziyaret ettik. Esnaflarımızın bu sancılı sürecinde kendilerini dinleme şansımız oldu” ifadelerini kullandı.

 

“GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL YATIRIMLAR YAPILIYOR”

 

Vali Kaldırım ise, Elazığ’a çok güzel yatırımlar yapıldığını belirterek, “Elazığ’ımız hak ettiği yere geliyor. Hem kamusal yatırımlarla, hükümetimizin çok ciddi yatırımları var. Gerek ulaşım, otoyollar, tren hatları, ikinci havaalanı ihalesi yapıldı 142 milyon ikinci pist ihalesi. Lojistik açıdan yapılan çalışmalar. Onun dışında tarıma dayalı güçlü bir altyapımız var tarımsal sulamalar buna dönük yapılan barajlar, enerji sektörüne yapılan yatırımlar, balıkçılık sektörüne yapılan yatırımlar... İkinci OSB’miz için çalışmalarımız var. Baktığımız zaman Elazığ’ımıza gerçekten çok güzel yatırımlar yapılıyor ve kendi ölçülerinde illerle kıyasladığımız zaman kamusal yatırımlar açısından son derece şanslı olduğunu görüyorum. Kamu görevi yerine getiriliyor, hükümetimiz görevini yerine getiriyor. Yatırım çekmeye başladık, ciddi yatırım talepleri var, değerlendiriyoruz. Bunlarla birlikte inşallah odaklı çalışarak, doğru çalışarak doğru hedeflerle çalışarak esnafımızla, toplumumuzla, sivil toplumla ikili kesimlere yerel yönetimlerimiz inşallah odalarımızla Elazığ’ımızın hak ettiği yere getireceğiz. Kabuğunu yırtmamız gerekiyor. Bunu sağladığımız zaman bundan herkes istifade edecek” şeklinde konuştu.

 

“ELAZIĞ FARKINI ORTAYA KOYACAK”

 

13 Ocak’ta Cumhurbaşkanı'nın Elazığ’a gelişi ile ilgili açıklamada bulunan Vali Kaldırım, “Cumhurbaşkanımız Elazığ’ı her zaman kabul etmiştir, baş üstünde tutmuştur, kabullenmiştir ve gerekli desteği vermiştir. Bu ziyaretinde de il kongresi olacak ama onun yanında halka hitapları da olacak. Halk ile buluşması da olacak. Ben bütün Elazığlıları da yapılan işleri takdir eden, kıymetini bilen Elazığlılardan bu açık hava etkinliğinde halka hitap eden bir cumhurbaşkanı olarak bu etkinliğe de davet ediyorum. Cumhurbaşkanımız her zaman iş yapana karşı hizmet edene karşı vefalı olan Elazığ 13 Ocak’ta da bu farkını ortaya koyacaktır. Tek yürek olarak birlik beraberliğini ortaya koyacak inşallah” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır