Advert

ELAZIĞLILAR, STADIN DURUMUNU MERAK EDİYOR

1967 yılında kurulan ve 50 yıllık tarihinde önemli başarılar elde eden Elazığspor'un maçlarını oynadığı Atatürk Stadı'ndaki son gelişmeler hakkında başta taraftarlar olmak üzere Elazığ halkı son durumu öğrenmek istiyor.

ELAZIĞLILAR, STADIN DURUMUNU MERAK EDİYOR
ELAZIĞLILAR, STADIN DURUMUNU MERAK EDİYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 616 kez okundu.

Eren KAYA

Yıllardır yılan hikâyesine dönen, bir süre önce kuzey kale arkasının yıkımının gerçekleştirildiği Elazığ Atatürk Stadı'ndaki gelişmeler merak ediliyor. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Elazığ'a gelen bakanlar ve milletvekilleri, yeni stadın en kısa sürede yapılacağını ve Elazığ'ın çok güzel bir stada kavuşacağını açıklamıştı.

Son olarak Elazığ'a 2017 yılı Şubat ayında gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, o tarihte yaptığı açıklamada, “Bakanlığımız yeni stat ile ilgili projeyi tamamladı. Alışveriş merkezi özelliği taşıyan bir stadyum olacak. Aynı zamanda kulübün kendi ihtiyacını giderecek türden olacak. İhalesi yakın zamanda yapılacak. Projeyi gördüm ve doğrusu beğendim. İnşallah 'Gakkoş'lara hayırlı olsun diyorum. Muhteşem stadı yapıp içini boş bırakırsanız olmaz. Maça girdiğinizde hakkını vereceksiniz. Kulüp siz olmazsanız transfer yapamaz" ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamalarının ardından 11 aylık bir süre geçti. Bu sürede sadece stadın kuzey kale arkası tribünleri yıkıldı ve öyle de kaldı.

 

AÇIKKAPI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

 

Ak Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı da, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, stadın ihalesinin 2018 yılı Mart ayı sonu veya Nisan ayı başında yapılacağını belirterek, “Elazığ Atatürk Stadı'nın bulunduğu yerde tribünlerin bölüm bölüm yıkılarak yeniden yapılması yönünde karar alınmasının ardından konuyla ilgili olarak bilindiği gibi kuzey kale arkası tribününün yıkımına başlandı ve bu çalışma tamamlandı. Burada zemin etüt çalışmaları yapılıyor. Bunun tamamlanmasının ardından Bakanlığımızca ihalesi yapılacak. İhale ile ilgili olarak hazırlıklar devam ediyor. Büyük bir ihtimalle ihale 2018 yılı Mart ayı sonu veya Nisan ayı başında yapılacak, ardından da çizilen projeye uygun olarak ihaleyi kazanacak olan firma çalışmalarına başlayacak” açıklamasını yapmıştı. Açıkkapı ayrıca, projenin ortalama bedeli 130 milyon TL olan Atatürk Stadı'nın ihalesinin yapılıp çalışmalara başlanmasının ardından 3 yıl içinde tamamlanması hedeflendiğini belirtmişti.

Türkiye'nin birçok yerinde çok sayıda stat kısa sürede yaptırılıp hizmete sunulurken, 1967 yılında kurulan ve 50 yıllık tarihinde önemli başarılar elde eden, 4 sezon Süper Lig'de yer alan Elazığspor'un maçlarını oynadığı Elazığ Atatürk Stadı'ndaki son gelişmeler hakkında başta Elazığspor taraftarları olmak üzere Elazığ halkı neler olup bittiğini öğrenmek istiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün gerçekleştireceği Elazığ gezisinde ve Fırat Üniversitesi Spor Fakültesi Dekanlığı önünde yapacağı konuşmada da bu konuda yeni bir açıklama yapmasını bekliyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır