Advert

MÜSİAD TKDK VE EİŞGEM EKİBİNİ AĞIRLADI

MÜSİAD TKDK VE EİŞGEM EKİBİNİ AĞIRLADI
MÜSİAD TKDK VE EİŞGEM EKİBİNİ AĞIRLADI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 390 kez okundu.

Elazığ MÜSİAD Şubesinin geleneksel olarak düzenlediği ‘Dost Meclisi’ toplantısının bu hafta ki konukları Elazığ İŞGEM Teknik Destek ekibi ve TKDK İl Koordinatörlüğü oldu. Girişimcilere sunduğu hizmetler hakkında MÜSİAD üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun ve şube üyelerince karşılanan TKDK İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz TKDK IPARD II Programının 3. Çağrı İlanını hakkında ve Elazığ İŞGEM Projesi Takım Lideri William McConkey, Kilit Uzman Barboras Tunç Elazığ İŞGEM hakkında sunu yaparak üyelere bilgiler verdiler.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hazan Uzun, “Dost Meclisi toplantılarımız kapsamında bugün ilimizde yatırımların canlanması ve girişimciliğin desteklenmesi anlamında büyük öneme sahip olan Elazığ İŞGEM projesi ve TKDK IPARD II Programının 3. Çağrı İlanını yürüten Teknik Destek Ekiplerini konuk ediyoruz. Öncelikle bu bilgilendirme toplantısı için bizlere zaman ayırdıkları için teşekkür ediyorum. MÜSİAD Elazığ Şubesi olarak bu projelere destek vermekten büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade ediyor, yatırım düşüncesinde olan arkadaşlarımızın mutlak suretle TKDK IPARD II Programının 3. Çağrı İlanını incelemelerini ve Elazığ İŞGEM 2. Kampus alanını görmelerini ve bu önemli fırsattan istifade etmelerini istiyorum” dedi.

ELAZIĞ İŞGEM KAMU-ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİNİN BİR ÜRÜNÜDÜR

Proje Kilit Uzmanı Barbaros Tunç bir sunum yaparak projenin başlangıcından bugüne kadar yapılan çalışmalar, hedefler ve İŞGEM’in misyonu hakkında detaylı bilgi verdi. Tunç, değerlendirmesinde, Elazığ İŞEM Sayın Başkanımın da belirttiği gibi gerçekten bu şehir için çok önemli bir değer ifade ediyor. Elazığ İŞGEM ülkemizde kurulan ilk İş Geliştirme Merkezlerinden biri olarak halen mevcudiyetini koruma başarısı göstermiş ardından ikinci kampus alanı ile büyümesini sürdürme iradesini ortaya koymuştur. Elazığ İŞGEM kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör işbirliğinin en güzel örneklerinden birini oluşturmaktadır ve bugün ülkemizin en başarılı İŞGEM’i olmasını da kanımca buna borçludur.

Elazığ İŞGEM, İl Özel İdaresi, Elazığ Belediyesi, Elazığ TSO, Elazığ Sanayici ve İşadamları Derneği, Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği, Elazığ MÜSİAD, Elazığ Ticaret Borsası ile Eczacılar Odası Elazığ Şubesi ortaklığında kurulmuş olup ikinci kampus alanı ise AB hibe fonu ile yapılmıştır. Kamu-Özel sektör işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olarak faaliyetini sürdüren Elazığ İŞGEM, bu sağlam işbirliğinin getirdiği güçle, çağdaş bir girişimcilik eko sisteminin oluşumunda öncü kurumlardan biri olma yolunda ilerlemektedir.

İŞGEM 1. kamus alanında 33, 2. kampus alanında ise 35 işlikle Türkiye’nin en büyük İş Geliştirme Merkezlerinden biridir. 2. Kampus alanımızda 150, 300 ve 450 metrekare işliklerimizle birlikte, soğuk hava deposu ile kuru depo, toplantı ve konferans salonu, ortak kullanım alanları ve otoparklar yer almaktadır. Ekim ayı itibarı ile girişimci müracaatları alınmaya ve uzmanlarımız tarafından değerlendirilmeye başlanmıştır. İŞGEM olarak hedefimiz 3. Nesil bir Kuluçka Merkezi olarak iş kurmanıza ve büyütmenize yardımcı olmaktır” diyen Proje Kilit Uzmanı Barbaros Tunç’un Ardından;

TKDK İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz ve Ekibi IPARD II Programının 3. Çağrı İlanını ile alakalı, ayrıntılı sunumun yapıldığı toplantıda konuşan Yılmaz, “Elazığ’ın tamamının hibelerden faydalanmasını arzuluyoruz” dedi.

IPARD II Programının 3. Çağrı İlanına 21 Aralık tarihi itibariyle çıkıldığını hatırlatan Yılmaz, Kırsal alanda ikamet eden vatandaşların yaşadıkları bölgelere gelerek bilgilendirme yapmaya çalıştıklarını kaydetti. 3. Çardı döneminde Yaklaşık 251 milyon Avroluk hibe dağıtılacağını belirten yılmaz, şunları kaydetti: “Önümüzdeki zamanı iyi değerlendirip faaliyete geçmemiz lazım. Yaklaşık 251 milyon Avroluk bir bütçe var.

Bu bütçeden Elazığ’ımızın, sizlerin en verimli şekilde faydalanmasını canı gönülden arzuluyoruz ve bunun için daha çok çalışacağız. Elazığ İl Koordinatörlüğü kurulduğu günden bu yana 42 il içerisinde en fazla hibe dağıtan il olmuştur. Bu başarının gerçekleşmesinin anahtarı, siz değerli vatandaşlarımızın ilgisi ve cesaretidir. Hayvancılık işletmelerinden arıcılığa, kırsal turizmden yenilenebilir enerjiye, katma değerli ürünler ve zanaatkarlıktan tıbbi aromatik bitki ve mantar yetiştiriciliğine fikirlerinizin vücut bulması için projelerinizi sıralama kriterlerinde de en üst derecede puan alacak şekilde hazırlayıp sunmanızı bekliyoruz. Yapılacak her yatırım, yaylalarımızın daha şen olmasına ve burada yaşayan çocuklarımıza daha güzel gelecek oluşturma noktasında katkı sunar. Hayvancılık işletmelerinde yatırım alt limitinin 20.000 Avrodan 5.000 Avroya indirdik. Bu yaptığımızla işletmelerinizi modernize etmek için daha uygun proje bütçesiyle canlandırabilirsiniz. Ürettiğiniz her ürün ekonomiye kan vermektir, can vermektir. İnşallah sizlerin yapacağı yatırımlar ve bizim sağlayacağımız desteklerle daha güçlü bir ekonominin varlığını taçlandırmış olacağız. Bu gün burada bizleri dinleme zahmetinde bulunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum dedi. Yatırım yapmayı düşünen katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla toplu resim çekimiyle son buldu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayyum dilekçesi verildi!
Kayyum dilekçesi verildi!
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır
Erol: Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlara gitme ve yapma yetkisi vardır