ÇARŞI ESNAFINDAN BAŞKAN ALAN’A BÜYÜK İLGİ

ÇARŞI ESNAFINDAN BAŞKAN ALAN’A BÜYÜK İLGİ
ÇARŞI ESNAFINDAN BAŞKAN ALAN’A BÜYÜK İLGİ İzzet TUMAY
Bu içerik 102 kez okundu.

 

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ve Yönetim Kurulu Üyesi F.Ahmet Yılmaz ilin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çarşı Mahallesi'nde faaliyet gösteren iş yerlerini ziyaret ettiler. Ziyarette Başkan Alan’a yoğun bir ilgi gösteren işletme sahipleri hizmetleri nedeniyle teşekkür ettiler.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan Çarşı esnaflarını Yönetim Kurulu Üyesi F.Ahmet Yılmaz ile birlikte ziyaret ederek, sorun ve beklentilerini dinlediklerini ifade etti. Alan değerlendirmesinde, “İlimizin en eski ticarethanelerinin bulunduğu bu bölgemizdeki işyerlerini ziyaret ederek üyelerimizle bir araya geldik. Gerçekten bize çok büyük bir sevgi ve ilginin olduğunu görüyoruz. Rabbim inşallah gösterilen bu ilgi ve sevgiye bizleri layık edecektir. Görev yaptığımız süre içerisinde gerek sektörel anlamda gerekse üyelerimizin bireysel sorunlarının çözümü için tüm imkanlarımızı seferber ederek çözüm üretmeye gayret gösterdik. Elbette biz talep makamıyız. Çözüm makamı ise yerel yönetimler yada merkezi hükümet. Bu anlamda biz hem yerel yönetimlerimizin hem de merkezi hükümetimizin çok önemli destek ve ilgisini gördük. Özellikle kredi noktasında çok büyük sorunlar yaşayan üyelerimizin bu sorunun çözümü için Odamız ve TOBB katkısı ile kullandırılan düşük faizli 10 milyon TL ve girişimlerimiz ve yoğun mücadelemiz neticesinde çok ciddi manada bütçesi artırılan KOSGEB destekleriyle sıfır faizli olarak 77 milyon TL kredi kullanılmasına öncülük ettik. Kredi Garanti Fonunun söylenti olmaktan çıkarıp Odamız bünyesinde faaliyete geçmesini sağlayarak ipotek ve teminat sorunu olan işletmelerimizin önünü açtık. Teşvik yasası, İŞGEM Projesi, İkinci OSB girişimlerimiz, Cazibe Merkezi Programı konusundaki hassasiyetimiz, yatırım girişimlerimiz ve iş dünyasının diğer tüm sorun ve beklentileriyle ilgili yaptığımız girişim ve çalışmalar üyelerimiz ve iş dünyası tarafından yakından takip ediliyor. Bize gösterilen bu ilgi ve sevgi tamamen bununla ilgilidir. Allah (c.c.)’ın izniyle inşallah bu yıl içerisinde yapılacak Odamız seçimleri sonucunda daha da güçlenerek bu hizmetlerimizi katlayarak üyelerimizin ve ilimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz. Ben bu düşüncelerle henüz başında bulunduğumuz yeni yılın üyelerimiz için çok daha verimli olacağına inanıyor, en derin saygılarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

 

"KURUM VE KURULUŞLARIMIZIN ÖNCELİĞİ YEREL ESNAFLAR OLSUN"

 

Ziyaret esnasında Başkan Alan’a teşekkür eden işletme sahipleri de, Başkan Alan’ın girişim ve çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, “Sayın Başkanımızın iyi niyet ve samimiyetle çok yoğun bir şekilde bizim ve ilimiz için çalıştığını görmekteyiz. Sayın Başkanımızın birçok platformda ilimizdeki kamu kurumları ile yerel yönetimler ile TOKİ inşaatları yapanların ürün ve hizmet alımlarında öncelikle yerel esnafı tercih etmesi çağrısını yürekten destekliyoruz. Ancak, Sayın Başkanımızın tüm bu girişim ve çağrılarına rağmen yerel esnaflardan alım yapılması zaten çok zor günler geçiren tüm esnafları daha da mağdur etmektedir. Biz bu konuda tüm ilgili kurumların daha hassas olmalarını diliyor, Sayın Başkanımıza da bizlere vermiş olduğu destek ve ilgisi nedeniyle teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
İLİM YAYMA CEMİYETİ'NDEN YETİM ÇOCUKLARA KARNE ETKİNLİĞİ
İLİM YAYMA CEMİYETİ'NDEN YETİM ÇOCUKLARA KARNE ETKİNLİĞİ