Advert

KALDIRIM: BASIN, DİREK İDARENİN İÇİNDE 4. KUVVET

KALDIRIM: BASIN, DİREK İDARENİN İÇİNDE 4. KUVVET
KALDIRIM: BASIN, DİREK İDARENİN İÇİNDE 4. KUVVET İRFAN ARSLAN
Bu içerik 318 kez okundu.

GAZETECİLER, BELEDİYE’NİN PROGRAMINDA BULUŞTU. PROGRAMDA KONUŞAN VALİ KALDIRIM:

BASIN, DİREK İDARENİN İÇİNDE 4. KUVVET

İzzet TUMAY

Elazığ Belediyesi tarafından 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen programda, Elazığ protokolü ile gazeteciler Kürsübaşı programında bir araya geldi.

Kültürpark’ta gerçekleştirilen programa Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, cemiyet başkanları ile çok sayıda gazeteci katıldı.

YANILMAZ: SAĞLIK, HUZUR VE MUTLULUKLAR DİLİYORUM

“Bizler gazetede bir makaleyi okurken veya bir haberi okurken veya bir analizi okurken onun perde arkasında çekilen zahmeti çok bilmeyiz” diyerek söze başlayan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şöyle konuştu: “Bugün basın camiamızın çok değerli emektarlarıyla birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Elazığ Belediyesi olarak 4.’sünü düzenlediğimiz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yine birlikteyiz. Ne kadar şükretsek azdır. Tabi gazetecilik bir taraftan halkı bilgilendirmek, onların ulaşamadığı, onların göremediği, onların hissetmediği bilgileri ulaşarak, koşturarak, görerek, hissederek vatandaşlarımıza o bilgiyi aktarmak. Bizler gazetede bir makaleyi okurken veya bir haberi okurken veya bir analizi okurken onun perde arkasında çekilen zahmeti çok bilmeyiz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla her yıl gerçekleştirdiğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz programda Basın kuruluşlarımızın imtiyaz sahibinden, genel yayın yönetmenine, kameramanından muhabirine, dizgiciden, montajcıya, ofis elemanından gazete dağıtımına, matbaa ustasından, sayfa sekreterine kadar değerli basın mensuplarımızla bir araya geldik. Fedakarca görev yapan medya mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.”

VALİ KALDIRIM: GÜNÜMÜZDE İLETİŞİM KANALLARI ÇOK HIZLI GELİŞİYOR

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise, “Günümüzde iletişim kanalları çok hızlı gelişiyor, farklılaşıyor, çeşitleniyor. Hem dünyamızdan hem ülkemizden farklı mecralara, nerelere gittiğini çok iyi görüyorsunuz. Yeni yayın iletişim kanalları açılıyor. Gazetecilik de, basın anlayışı da sürekli bu değişime adapte olma, bu değişime ayak uydurma ve hızla gelişen iletişim olanaklarına, enstrümanlarına, kanallarına kendini adapte etme gayreti içinde oluyor. Eskiden sadece yazı ile baskıya verilip gazete ile ifade edilenler günümüzde internet kanalıyla, sosyal medya kanalıyla akıllı telefonlarımıza kadar inen yayın, televizyonculukla farklı mecralara gitmiş durumda. Baş döndürücü hale gelmiş durumda. Eskiden idareciler basını dikkate almadan yapamazlardı ama artık dünyada basını özellikle karar alma sürecine dahil etmeyen idarecilerin başarı şansı yoktur. Eskiden yapılan çalışmalarda, alınan kararlarda, yapılan uygulamalarda basın ne yazmış bakılırdı, dikkate alınırdı ama artık birçok alanda da gördüğümüz gibi basın direk idarenin içinde 4. kuvvet ve hem toplumun hem de yönetimlerin, idarelerin çok önemli çok önemli bir mekanizması haline geldi. Bunu birçok kurumda kuruluşlarda gerek cemiyetler gerek gazetecilerimizin temsil edilmelerinde de görüyoruz.  Özellikle 15 Temmuz’da da gerçekten büyük bir fedakarlık ortaya koyarak, ilk meydanlara inerek çok ciddi toplumu doğru bilgilendirerek hiçbir tereddüt göstermeden, hiçbir çekinmeye girmeden gerçekten son derece sorumlu bir yayıncılık yerine getirmişlerdir. Bu açıdan kendilerini tebrik etmek lazım” dedi.

Programda Elazığ Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Mustafa Doğan, günün anısına Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a plaket takdim ederken, konuşmaların ardından program Kürsübaşı dinletisiyle son buldu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X