Advert

2018 YILI YATIRIMLARI GÖRÜŞÜLDÜ

2018 YILI YATIRIMLARI GÖRÜŞÜLDÜ
2018 YILI YATIRIMLARI GÖRÜŞÜLDÜ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 429 kez okundu.

2018 yılının ilk koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 2018 yatırımları değerlendirildi.

2018 yılının ilk koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında gerçekleştirilen İl Koordinasyon toplantısında 2018 yılı yatırımları görüşüldü. Toplantıya Vali Kaldırım’ın yanı sıra Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ilçe ve belde kaymakam ve belediye başkanları, kamu kurum temsilcileri ile yatırımcı kuruluşlar katıldı. Toplantıda konuşan Vali Kaldırım, 2017 yılında kentte uygulanan projeler hakkında bilgiler verdi. Kaldırım yaptığı açıklamada, “İlimizde devam eden 4 milyar 741 milyon 370 bin proje bedelli bin 198 proje 2017 yılında uygulandı. Bunların 2017’ye tekabül eden ödeneği 1 milyar 224 milyon 514 bindir. Bu projelerden de şimdiye kadar yapılan ödeme 1 milyar 450 milyon 90 bin düzeyinde gerçekleşme olmuştur” dedi.

 

“YAZA KALMADAN HİZMETE GİRMİŞ OLACAK”

 

Emniyet Müdürlüğü binasının yaza kalmadan tamamlanacağını ifade eden Kaldırım, şimdi kullanılan binanın ise yeniden okul olarak hizmet vereceğini söyledi. Kaldırım, “Emniyet Müdürlüğü binamız 48 milyonluk önemli bir yatırım. Bunda da fiziki gerçekleşme yüzde 63 mesafesinde. İnşallah yaza kalmadan bu binada hizmete girmiş olacak. Eski kullandıkları mevcut okul binası da bin kişilik öğrenciye hitap edecek. İyi bir okula tekrar dönüştürülecek. 112 acil çağrı merkezi yüzde 95 mesafesinde bitme aşamasına gelmiş bir proje. Proje bedeli 6 milyon. Onu da kısa zamanda hizmete almış olacağız. Elazığ Havaalanı yedek pist çok önemli bir yatırım” ifadelerini kullandı.

 

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, “2017 yılında 160 bin metrekare büyüklüğündeki Şehit Polis Fethi Sekin Mesire alanını yaptık, bitirdik, hizmete sunduk. Yaklaşık 10 milyon 63 bin TL civarında olan bir yatırımdır. Elazığ’ın en büyük sosyal yaşam merkezi olarak hizmete girdi. 2017 yılında Cip Barajı mesire alanını yaptık, bitirdik ve hizmete sunduk. 1 milyon 524 bin metrekare büyüklüğündedir” dedi. Fethi Sekin, Cip Barajı mesire alanları, Şorşor Deresi ile ilgili bilgiler veren Yanılmaz, Doğukent Mahallesi’nde yapılan spor salonunda tamamlandığını kaydetti. Şorşor Deresi'nin kolektör hattının bitmek üzere olduğunu bildiren Yanılmaz, “DSİ tarafından yapılan kanal yatırım çalışmaları devam ediyor. Bizim tarafımızdan yapılan kamulaştırma çalışmaları ve yine deklarasyon alanı çalışmaları devam ediyor. Bu bittiğinde Elazığ bir gerdanlık gibi Zafran, Yıldız Bağları, Esentepe, Fevzi Çakmak’tan başlamak üzere Gümüş Kavak’ta bitecek olan ve bizim atık su arıtma tesisimize kadar devam edecek olan önemli bir projedir” diye konuştu.

 

“TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ İÇME SUYU ARITMA TESİSLERİNDEN BİRİ OLACAK”

 

Yanılmaz sözlerine şöyle devam etti: “Hamzabey içme suyu barajı yine DSİ ile birlikte yapmış olduğumuz önemli bir çalışmadır. Baraj yüzde 99 oranında bitti. 71 milyonluk yatırım. İsale hattı başladı, hızla devam ediyor. 75 milyonluk bir yatırım. Yine arıtma tesisi Türkiye’nin önemli içme suyu arıtma tesislerinden biri olacak. Bu da 20 bin milyonluk bir yatırımdır. Onunla birlikte 11 adet su depoları var. Bunlar bittiğinde Elazığ’ımızın içme suyunu kuyulardan değil bu içme suyu barajından temin etmiş olacağız. Doğukent Mahallemizde yapmış olduğumuz 15 Temmuz Şehitleri spor salonumuz bitti.”

“YEPYENİ GÜZEL BİR PARK ALANINI HİZMETE SUNMUŞ OLACAĞIZ”

 

Başkan Yanılmaz, Harput’a da yeni park alanı geleceğini söyleyerek, “Harput’taki Balakgazi’ye girdiğimizde sağda ve solda park alanları var. Bu park alanları ile ilgili proje çalışmaları bitti. 2018 yılında ihalesini yapacağız. Harput’a girildiğinde yepyeni güzel bir park alanını inşallah hizmete sunmuş olacağız” diye konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X