Advert

YENİ SGK HİZMET BİNASININ TEMELİ ATILDI

YENİ SGK HİZMET BİNASININ TEMELİ ATILDI
YENİ SGK HİZMET BİNASININ TEMELİ ATILDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 571 kez okundu.

İzzet TUMAY

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Elazığ İl Müdürlüğü ‘yeni’ hizmet binasının temel atma töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜREL İnşaat tarafından yapımı üstlenilen ve merkez Olgunlar Mahallesi'nde yapılacak olan yeni hizmet binasının açılış törenine Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ak Parti Elazığ Milletvekili Av. Ömer Serdar, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, SGK Elazığ İl Müdürü Ayhan Tuncer, Ticaret Borsası Başkanı M. Ali Dumandağ ve çok sayıda davetli katıldı.

Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yeni hizmet binasının Elazığ’a hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Bugün Elazığ için önemli bir gün. Yeni SGK binasının temelini atıyoruz. Elazığ için prestijli bir proje” dedi.

 

"1972 TAŞERON MÜRACAATINI YAPTI"

 

Taşeron yasasına da değinen Yanılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “Belediyede çalışan 2 bin 544 personelden taşeron olarak çalışan bin 972’si müracaatlarını yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcımız buradayken son günlerde taşeron işçilerimizle ilgili çıkarılan yasadan dolayı Cumhurbaşkanımızı yarın Elazığ’da ağırlamaktan gurur duyacağımız Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakanımıza ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza, Bakan Yardımcımıza huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Elazığ Belediyemizde toplam 2 bin 544 personelimiz çalışıyor. 2 bin 544 personelimizin bin 972 personeli taşeron işçisi olarak çalışıyordu. Bu bin 972 personelimizin bütünü dilekçelerini verdiler. 11 Ocak 2018 itibariyle çıkan kanundan faydalanmak üzere her türlü evraklarını doldurarak belediyemize müracaat ettiler.”

 

SERDAR: ÜLKE CİDDİ TEHDİTLERLE KARŞI KARŞIYA

 

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ak Parti Elazığ Milletvekili Av. Ömer Serdar, Türkiye’nin büyüdüğünü ve güçlendiğini belirterek, “Ülkenin en ciddi tehditlerle karşı karşıya olduğu bu dönemde terör tehdidi, hain kalkışmalar, dışarıdan ekonomik kuşatmaların olduğu bu dönemde bile hala yatırımdan, hala hizmetten taviz vermeyen bir siyasi kadroyuz. Çünkü eğer biz görevimizi yapmazsak, hizmet yönünde gerekli adımları atmazsak asıl Türkiye’yi içe kapatmaya çalışan, Türkiye’yi ekonomik alanda daraltmaya çalışan, Türkiye’yi anti demokratik bir kulvara sürüklemeye çalışan kadroların emellerine hizmet etmiş oluruz. Onlar amaçlarına ulaşmasınlar diye ülke insanına en uygun, en refah seviyesine uygun şartları oluşturmak adına biz bu çalışmaları sizlerle birlikte devam ettiriyoruz” dedi.

 

YEGİN: ELAZIĞ ÇOK CİDDİ BÜYÜMELER YAŞADI

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin ise, Türkiye’nin büyürken, ülkenin bütün şehirlerinin de bu büyümeden payını aldığını ifade ederek, “Türkiye büyürken hiçbir ayrıma tabi tutmaksızın ülkenin bütün şehirlerini, bütün bölgelerini de o büyümeye ortak etme gibi bir irade ortaya koydu ve bu iradeden Elazığ da nasibini aldı. 2000’li yılların başından bugüne Elazığ hem merkezi açıdan hem yerel açıdan gerçekten çok ciddi bir büyümeyi yaşadı. Bugün yine o büyümenin bir nişanesi olan ki 2017’nin Eylül ayıydı, bizim bakanlığımıza bağlın olan kurumların birinin bir binasının açılışını yapmıştık. İş-Kur binamıza geçmiştik. Bugün de inşallah Sosyal Güvenlik Kurumumuzun temelini atıyoruz. Yaklaşık 200’ün üzerinde çalışanının olacağı bugün itibariyle 580 bin civarı ama belki 600 bini de bulup geçeceği bir nüfusa hizmet edecek olan, 8 binin üzerinde iş yerinin işlemlerinin yapılacağı, 23 milyonun üzerinde bir rakama mal olması beklenen ve bin 300’ün üzerinde bir metre kare ile inşallah 13 bin 172 metrekare ile Elazığ’ımıza hizmet edecek olan kurumumuzun inşallah önümüzdeki sene Temmuz ayına kadar inşaatının tamamlanarak hizmete açılmasını hedeflemekteyiz. Bakanlık olarak hakikaten önemli çalışmalar yapıyoruz. Bütün alanımız tıpkı hükümetimizin diğer fertlerinin büyük gayretle sabah, akşam koşturması gibi biz de bakanlık olarak çok yoğun bir faaliyet içerisindeyiz.”

Bakanlığın çalışmalarından bahseden Yegin, asgari ücrette önemli bir artış yaptıklarını belirterek, “Asgari ücret çalışmaları da yılsonunda tamamlandı. Belki de 2000’li yılların başından beri bugüne kadar 2016 yılındaki yüzde 30’luk artışı saymazsak belki de bu anlamda önemli bir oransal olarak artışa tekabül etti. Tabi ki milletimiz, çalışanımız çok daha fazlasına layık” dedi.

 

KALDIRIM: VATANDAŞ VARSA DEVLET VARDIR ANLAYIŞINA DÖNÜŞTÜK

 

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise, devletin milletine bakış açısında değişiklik olduğunu ifade ederek, “Artık milletini merkeze alan, vatandaşına en kıymetli varlık olarak bakan bir devlet var. Devletimiz artık çok şükür vatandaşımıza tepeden bakan, üstten bakan, vatandaşı ikincil bir neşen olarak gören anlayıştan; vatandaşı merkeze alan öncüleyen, vatandaşı en kıymetli varlık olarak gören, hizmet anlayışı, hizmet felsefesini, kamu hizmet sunumlarını ona göre oluşturan, yönlendiren bir mekanizmaya çevirmiş durumda. Şimdiye kadar devlet öncülenirdi. Vatandaş devlet için vardı. Şimdi çok şükür vatandaş odaklı yaklaşıma dönüştük. Vatandaş varsa devlet vardır anlayışına dönüştük. Dolayısıyla biz bunu hem anlayış olarak görüyoruz, sahada uygulama olarak görüyoruz hem de kamu hizmet sunumlarını en güzel mekânları, kurumlarımızda bu şekilde görüyoruz.”

Vali Kaldırım, sözlerini şöyle tamamladı: “Kıymetli bakanımız bugün gelemedi. Elazığ’ın bacısı olarak siz tanımlıyorsunuz yoğun programlarından dolayı bugün gelemediler. Kendisine de müteşekkiriz. Ne zaman milletvekillerimiz de, Belediye başkanımız da, il başkanımız da yanına gitsek, buraya teşriflerinde bir problem iletsek anında çözüldüğünü gördük. Elazığ’ımızla çok yakinen ilgileniyor. O açıdan kendilerine müteşekkiriz. Teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Konuşmaların ardından yeni hizmetin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık