Advert

FETÖ, SIKIYORSA TÜRKİYE’YE GEL!

FETÖ, SIKIYORSA TÜRKİYE’YE GEL!
FETÖ, SIKIYORSA TÜRKİYE’YE GEL! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 536 kez okundu.

ERDOĞAN, ELAZIĞ’DA BAŞTA TERÖR VE FETÖ OLMAK ÜZERE BİRÇOK ÖNEMLİ KONUDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU:

 

FETÖ, SIKIYORSA TÜRKİYE’YE GEL!

 

İzzet TUMAY / Neslihan ÇARIKÇI / Fırat POLAT

Ak Parti Elazığ İl Başkanlığı 6. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başta terör örgütü PKK, FETÖ ve terörle mücadele olmak üzere birçok önemli konuda açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Elazığ ziyaretinde çok sayıda bakan, Ak Parti Genel Başkan yardımcıları ve üst düzey yetkililer eşlik etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı önüne geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dekanlık önünde kongre salonuna geçmeden önce kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Erdoğan, “Gakgoşlar diyarının güzel insanları, sizleri bu anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum. Günümüz kutlu olsun. Geleceğimiz aydınlık olsun. Bugün Elâzığ’ımızın 6. olağan kongresini yapmak üzere buradayız. Bu güzel havada, bu güzel tabloda sizlerle beraberiz. Ne mutlu bizlere. Şu anda salon tıklım tıklım dolu. Burası aynı şekilde. Beşer planında bugüne kadar hiçbir gücün önünde eğilmedik. Biz sadece ve sadece Rabbimizin huzurunda rükûda ve secdede eğiliriz, başka gücün karşısında asla. Ben bu topluluğun aynı idrak, aynı şuur içerisinde olduğuna inanıyorum. Yolumuza öyle devam edeceğiz. Bundan asla taviz vermeyeceğiz. Bu yolculukta tek millet bölünmeyeceğiz, ayrışmayacağız, tek bayrak, bayrağımızı asla kimseye kaptırmayacağız. Rengi şehidimizin kanının rengi, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin kendisi. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır toprak eğer uğrunda ölen varsa varandır. Vatanımızı da böldürtmeyeceğiz. Yok paralel devlet, yok şurayı böleceğiz. Asla. Buna tevessüle edenler karşısında evvel Allah askerimiz evvel Allah karşısında polisimizi güvenlik korucularımızı hepsinden öte jandarmamızı ve milletimizi bulurlar. Ve Bizim Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devletimiz var mı?

 

BİR, İRİ, DİRİ, KARDEŞ OLACAĞIZ

 

Yok, paralel devlet yok şu, bu devlet. Tek devlet Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Rabia’mız bizim unsurlarımızdır. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İnşallah bununla bu yolculuğa devam edeceğiz. Bizi bölemeyecekler. Onun için de bir, iri, diri, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Rabbim birliğimizi daim kılsın. Bundan taviz yok. Birbirimizi menfaat için değil Allah için seveceğiz.”

 

"BEN SİZİN 'GADANIZI' ALIRIM!"

 

Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Ak Parti Elazığ İl Başkanlığı 6. Olağan Genel Kurulu’nda Elazığlılara seslenen Erdoğan, “Sevgili Elazığlılar, AK Parti teşkilatlarımızın kıymetli mensupları değerli dava ve yol arkadaşlarım. Sizleri en kalbi duygularımla hasretle selamlıyorum. Bu salondan tüm ilçelerinden mahallerindeki tüm kardeşlerime selamlarımı yolluyorum. 18 Şubat'ta yaptığımız ahde sahip çıkarak sözünü tutarak 16 Nisan'da yüzde 72 evet dedi. Palu yüzde 92'nin üzerinde oy ile ilçeler arasında ilk 5'e girdi. Baskil yüzde 87 ile ilk 100'ün içine girdi. Geçen gelişimde de dedim. Ben de sizlerle gurur duyuyorum. Gakgom babacandır, gözü de pektir mazluma yumuşak zalime serttir kalleşliği bilmez erkektir. Herkese gakgomsun denilmez Gakgoş. Evet Elazığ bu sonuç ile herkese gakgomsun denilmeyeceğini tüm Türkiye'ye gösterdi. Bu güzel sonuçlar için sizlere gönülden teşekkür ediyorum. Elazığ’a yakışan işte böyle bir netice. Rabbim yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Kongremizin şehrimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Kuruluşundan bu güne kadar AK Parti teşkilatlarımızda vazife üstlenmiş tüm kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Ahiret olanlara mağfiret diliyorum. Bunun son örneği Fethi Sekin kardeşimizdir. Fethi Sekin kardeşimiz için bir Fatiha okuyalım” dedi ve salondaki vatandaşlar hep birlikte Fatiha okudu.

 

“FETHİ SEKİN BÜYÜK KAHRAMANDIR”

 

İzmir Adliyesi önündeki her izleyişimde şu şiir aklıma geliyor. İnsan büyür beşikte, kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için. Fethi Sekin tıpkı 15 Temmuz gibi yurdu yaşatmak için can veren kahramanlardan biri. Tüm şehitlerimize rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyorum. 1984 yılından bugüne kesintisiz şekilde terörle mücadele eden bir ülkedir. Asker, polis, güvenlik koruyucuları, jandarma, kamu görevlisi 10 binlerce kardeşimizi teröre kurban verdik. Bu ülke için ne yapmış hangi fedakârlıkta bulunmuş, nasıl bir bedel ödemiş hepsinin farkındayız. Arif Nihat Asya’nın dediği gibi, ışığını al yürü. Gölgen ister gelsin ister gelemesin. Elazığlılar vatan, millet, bayrak, ezan sevgisini önlerine alıp yürümüşler geriye de bakmamışlar. Yine Arif Nihat Asya’nın deyimi ile şehitler tepesini boş bırakmamışlar. Dalgalanan rüzgârın bayrağı olmuşlar. Elâzığ’ın kahramanlığını en güzel türkülerde görmek mümkündür.

 

BUGÜN ELAZIĞ GERÇEKTEN BİR BAŞKA

 

Bugün Elazığ gerçekten bir başka. Sizin gadanızı alayım Elazığ. Elazığlılar Yemen'e ve coğrafyamızın dört bir yanına evlatlarını göndermişlerdir. Bugün de ülkemizin yedi düvele karşı savaştığı konularda Elâzığ hep arkamızda. Bugün burada Rabia’mızı öyle bir dalgalandıralım ki düşmanlarımızın kalbi daralsın. Türküyle, Kürdüyle, Zazasıyla, gakgoşuyla, Arabıyla 80 milyon tek milletiz. Bizi bölemeyecekler. 780 bin kilometrekare ile tek vatanız. Vatanımızı bölemeyecekler. Kim ki bölmeye teşebbüs ederse helikopterlerimizle, tanklarımızla, toplarımızla inlerine ineceğiz. Herkes haddini bilecek. Bu millete saldıranlar bedeline ödeyecek. Fırat Kalkanı Harekâtı bunun örneğidir. Durmak yok aynen yola devam. Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devletimiz yok.

 

ORADA NE İŞİN VAR?

 

Pensilvanya’da, orada ne işin var? Sıkıyorsa buraya gel. Arkana Amerika’yı almak suretiyle Amerika’da olmanın bir anlamı yok. Amerika da seni kapıya koyacak ve o zaman da kaçacak delik arayacaksın. Sen kaçacaksın biz de seni kovalayacağız. Bu kararlılık ve azim bizde oldukça kimse bu milletin sırtını yere getirmeyecektir. Türkiye’nin terörle mücadele tarihi bağımsızlığımızın korunması tarihi olmuştur. Nerede bir kargaşa kaos varsa orada mutlaka birtakım güçleri tezgahı vardır. Balkan coğrafyasının Osmanlı'nın elinden çıkarılması topyekûn kopuşla gerçekleşmiştir. Hiç şüpheniz olmasın bir gece ansızın geliyoruz geleceğiz. Balkan Savaşı dediğimiz savaşta ordumuzun tek bir kurşun atmadan sınıra yürümesi ordumuzun en büyük üzüntüsüdür. Balkan Savaşı'ndan aldığımız ders ve mahcubiyetler vardı. Mustafa Kemal Atatürk Balkan utancını bir daha görmektense burada öleceklerini söylüyordu. Biz şanlı ecdadımızın başarılarıyla övündüğümüz kadar şanlı tarihimizle övünmeyi de biliriz.

 

KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ

 

Biz şanlı ecdadımızın başarılarıyla övündüğümüz kadar tarihimizden ders alan bir milletiz. Şimdi de son 200 yıldır yaşadıklarımızdan özellikle 34 yıllık terörle yaşadığımız derste aktif bir politika izliyoruz. Doğrudan kaynağından tespit ve imha etme kararı aldık. Bunu adım adım hayata geçirdik. Ülkemizde eylem yapmayınca güney sınırları içerisinde Fırat Kalkanı Harekâtı ile bıçakla keser gibi böldük ve bir gece ansızın aldık. İdlib ile batı kanadını gösteriyoruz. Afrin’deki teröristler teslim olmazsa orayı da başlarına yıkacağız. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Buradan Suriye’de terör örgütlerini destekleyen müttefikleri bir kez daha kendilerini test etmeye davet ediyorum. Suriye’de terör örgütüne ABD’nin göndermiş olduğu silah sayısı 499’dur. Bunları biz biliyoruz. Böyle stratejik dayanışma olmaz. Sen gideceksin YPG'ye bu silahları vereceksin, sonra biz stratejik ortağız diyeceksin. Bunu kimse yemez. Bu silahları örgüte teslim edeceğini biliyoruz. Karşımıza geçip bu silahların Suriye’deki Amerikan askerlerine geldiğini demesin. Kimse bizim zekâmız ile alay etmesin.

 

ÇAPULCULARI NASIL DARMA DUMAN EDECEĞİMİZİ GÖRÜRLER

 

Yarın öbür gün bölgede bir sıkıntı yaşanırsa sebebi bu yalanlar ile biz oyalayanlardır. Bölgeye getirilen binlerce tır daha şimdiden kara borsada satılmaya başlanıldı. Bunu biz Irak’ta yaşadık. Türkiye olarak bölge politikalarımızı yine de biz Amerika ile yürütmek istiyoruz. Yılan ile yatağa giren neticelerine katlanır. Yılan çukuruna atmakta bu kadar ısrarcı ise kendisi bilir. Bir araya toplayıp ordu kurdukları sandıkları çapulcuları nasıl darma duman edeceğimizi görürler. 3 bin teröristi imha ederiz. Biz bu fitne çukurunu kapatmaya kararlıyız. Bu mücadelede karşımızda yer alacak olanlar tek bir çakıl taşını, tek bir evladını kaptıracak değiliz. Bu ülkede Fethi Sekin'ler, Ömer Halisdemir'ler, Fatih'ler, Yavuz'lar bitmez. Bunu bilsinler. Bölgede tüm kardeşlerimiz için çok kapsamlı hayallerimiz var. 15 yıl, 20 yıl önceye gidin böyle bir Elazığ var mıydı? Ben her gelişimde Elazığ’ı bir başka görüyorum. Havalimanından çıkıp şehir merkezine gelene kadar iki çarpı yol. Nerden nereye. Üniversitesiyle, okullarıyla artık bir batı kenti olmanın ilerisine çıkmış Türkiye’de sağladığımız bu büyük tılsımın olumlu yansımaları olmuştur. Demek ki bereket bolluk var. 3. çeyrekte büyümede dünyanın bir numarası olduk. Bunlar durup dururken olmadı. Bölgeyi kana ve ateşe boyayanlar terör dahi her şeyi kullanıyor. Artık silahlı insansız hava aracını yapar hale geldik, tanklarımızı üretir hale geldi ve bu birilerini rahatsız ediyor. En çok saldırı altında kaldığımız nokta ekonomiydi başaramadılar. İhracatımız 158 milyon Dolar'a çıktı ve bu onları rahatsız ediyor. 36 milyon Dolar'dan çıktı. İstihdamda gelişmeler her geçen gün devam ediyor. Birileri kapılarımız kapatmaya çalışırken Rabbim bize 10 ayrı yerde 10 ayrı kapı açıyor. Senaryoların çökmesi bunun sayesinde. Bir ayağını Türkiye’de sabitleyip bir ayağıyla geziyor.

 

ELAZIĞ-BİNGÖL VE BASKİL YOLUNU BU SENE BAŞLATIYORUZ

 

Böyle bir milletin Allah’ına gurban olunmaz mı? Elâzığ zor bir coğrafyada olmasına rağmen kadim tarihiyle yetişmiş insanıyla hak ediyor. Elâzığ’a yeni yurtlar, hastaneler, yollar, havalimanı yaptık ve bunlarla Elâzığ’ın çevresini geliştiriyoruz. Unutmayın gençler Kömürhan Köprüsü Harput’a bakar Fırat Nehri ocaklar yakar. Türkülere konu olan Kömürhan Köprüsü'nün yolları tamamlanır. Havalimanına ikinci pistin kazmasını ilkbaharda vuruyoruz. Bölünmüş yollar sayesinde Elâzığ’dan tüm istikametlere gidişleri güvenli hale getirdik. Elazığ-Bingöl ve Baskil yolunu bu sene başlatıyoruz. Şehir hastanelerinden birini Elâzığ’a yapıyoruz ve bu sene açılışını yapıyoruz. Türkiye büyüyüp güçlenecek ki tüm kardeşlerimize umut ışığı olsun. Bunun için 2019 çok önemli. AK Parti teşkilatlarının 2019’a çok iyi hazırlanması lazım. Yavaş yavaş büyükşehir kongrelerine başlıyoruz. Ben ve Başbakanımız bunları gerçekleştireceğiz. Mali seçimlerde sonuç nasıl olursa cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde güçlü oluruz. MHP lideri Bahçeli’nin cumhurbaşkanı adayı olmayışı birliğimizin güçlü adımıdır. Buna şahsım, partim adına teşekkür ediyorum. Ümmetin birliği çok önemli bu açıklama yerli ve milli duruş sergileyenler için önemli. Partili kardeşlerimizden ricam birliğimizden ve kardeşliğimizden taviz vermemeleri. Biz kendi işimize, kendi hedeflerimize bakacağız. Ak Parti olarak girmedik gönül bırakmayacağız. Milletimize nasıl gidersek o derece netice alırız. Gakgoşlar kapı kapı dolaşacak. Gece gündüz çalışacak. Gayret bizden tebrik Allah’tandır. Kongremizde yeni görev alacak kardeşlerime başarılar diliyorum. Bayrağı alacak kardeşlerime başarılar diliyorum.”

 

İŞTE YENİ YÖNETİM

 

Ramazan Gürgöze başkanlığında tek listeyle gidilen kongrede Ak Parti Elazığ İl Teşkilatı'nın yeni yönetimi belli oldu.

Ak Parti Elazığ 6. Olağan İl Kongresi sonucunda Ak Parti Elazığ İl Teşkilatı'nın yönetim kurulu ve disiplin kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim kurulu: Abdullah Ataş, Adnan Karınca, Ahmet Kısak, Atilla Uğur, Ayla Özgen, Cengiz Taş, Cihan Telo, Cuma Ali Ayyıldız, Derya Kılınç, Elif Bahçeci İnce, Fatih Çelik, Fethullah Çetinkaya, Gülser İspir, Hacı Ateş, Hasan Ergüven, Haydar Evliyaoğlu, İbrahim Şerbet, İlhami Özcan, Korkut Şerifoğulları, Melike Yegül, Metin Erol, Murat Aydın, Mustafa Tunç, Numan Metin, Pınar Somay, Rumeysa Yıldırım, Şerafettin Yıldırım, Tahir Galiç, Veysi Toptaş.

Disiplin kurulu: Eyüp Sultan Çiçekçi, Ersin Tolan, Remzi Aslantaş, Yavuz Ormanoğlu, Murat Dağhan, Mustafa Bozkurt, Dursun Demirtaş, Yaşar Hakan, Ayşe Çakmak ve Tülay Güneş.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X