Advert

VALİ’Yİ ‘KİMLER’ ÜZÜYOR?

VALİ’Yİ ‘KİMLER’ ÜZÜYOR?
VALİ’Yİ ‘KİMLER’ ÜZÜYOR? İRFAN ARSLAN
Bu içerik 719 kez okundu.

YATIRIM YOKSUNU ELAZIĞ’A YATIRIM KAZANDIRMAK İÇİN YOĞUN ÇABA GÖSTEREN VALİ KALDIRIM’IN DUBAİLİLER’LE İLGİLİ BAZI DEĞERLENDİRMELER DUYDUĞUNU VE ÜZÜLDÜĞÜNÜ BELİRTMESİ KAFALARDA SORU İŞARETİ YARATTI

 

VALİ’Yİ ‘KİMLER’ ÜZÜYOR?

 

İzzet TUMAY

Göreve başladığı günden bu yana Elazığ’a yatırım kazandırmak için yoğun çaba gösteren Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın, geçtiğimiz günlerde Dubaili yatırımcılar ile ilgili “Dubaililer’le ilgili bazı değerlendirmeler duyuyorum, üzülüyorum” değerlendirmesi kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

Elazığlı vatandaşlar; Vali Kaldırım’ı, Elazığ’ın makus talihi olan ‘yatırımsızlıktan’ kurtulması için çok büyük bir ‘şans’ olarak görürken, Vali Kaldırım’ın Dubaili yatırımcılar ile ilgili bazı değerlendirmeler duyduğunu ve bu değerlendirmelerin kendini üzdüğünü belirtmesinin kendilerini de üzdüğünü belirterek, “Elazığ için, Elazığ’a yatırım yapılması adına büyük çabalar harcayan Vali Kaldırım’ın her kesim tarafından desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz” dediler.

Yatırım ‘yoksunu’ Elazığ’a yatırımcıları getirmek için gecesini gündüzüne katan, kente getirdiği yatırımcıları yatırım yapmaları için yoğun çaba gösteren Vali Kaldırım, yatırımcıların herhangi bir şehirde olumsuzluk hissetmesi, kabul görmeyeceğini anlamasının kolayca yatırımdan vazgeçmesine sebep olacağını, hiçbir yatırımın kabul görmeyeceğini, benimsenmeyeceğini veya farklı algılara neden olacak bir yatırım yapmayacağını belirtmişti.

Dubaililerin Elazığ’a yatırım kararı almaları şehirde heyecana neden olurken, Vali Kaldırım’ın bu konuyla ilgili yaptığı, "Bazı değerlendirmeler duyuyorum, üzülüyorum” sözleri ise kafalarda soru işaretlerine ve ”Vali’yi kim üzüyor?” sorusunun sorulmasına neden oldu.

 

"ŞEHİR KENDİ DİNAMİKLERİYLE KARAR VERSİN"

 

Vali Kaldırım, Elazığ’a yatırım kazandırma ve yatırımcıları Elazığ’a yatırım yapmalarını sağlama adına yaptığı çalışmalarla kısa sürede Elazığ kamuoyunda önemli bir sempati kazanmayı başardı. Vali Kaldırım’ın şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Elazığ’ın kalkınması, gelişmesi, yatırım alması, yatırımcıların Elazığ’a gelip yatırım yapmalarına olanak sağlayacak konularda gösterdiği çabanın artacağı düşünülürken, “Şu konuyu da özellikle vurgulamak istiyorum; bazen yatırım teşvikleri, yatırım yeriyle ilgili Dubaililer’le ilgili bazı değerlendirmeler duyuyorum, üzülüyorum” demesi kafaların karışmasına neden oldu.

 

"ÜZÜCÜ ŞEYLER KULAĞIMA GELİYOR!"

 

Dubaililerle ilgili konuyu artık şehre bıraktıklarını belirten Kaldırım, yatırım ile ilgili karar aldırdıklarını, bundan sonrasını şehre bıraktığını belirterek, şehir kendi dinamikleriyle karar vermesi gerektiğini, bazen ‘çok üzücü’ şeylerin kulağına geldiğini ve bu kadar gayret ve çabaya rağmen bazen değişik değerlendirmeler yapılmasının kendilerini çok üzdüğünü belirtti.

Vali Kaldırım’ın özellikle Elazığ’a yatırım kazandırma adına yaptığı girişimlerde yalnız bırakılmaması, her türlü desteğin kendisine sağlanması gerektiğini belirten vatandaşlar, “Yıllardır hak ettiği yatırımlardan yoksun kalmış, hak ettiği yerde olmayan, yatırımcıların yıllarca sadece ‘bakmaya’ geldiği Elazığ için Vali Kaldırım çok büyük bir şans. Bu nedenle Vali Kaldırım’ın Elazığ’ın yatırım şehri olması adına gösterdiği gayret ve çabaların Elazığ’ın tüm kesimleri tarafından desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X