Advert

YANILMAZ, İSTİŞARE TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR

YANILMAZ, İSTİŞARE TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR
YANILMAZ, İSTİŞARE TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 383 kez okundu.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Ortak Akıl” buluşmaları kapsamında ilde bulunan kamu kurumlarının bölge ve il müdürleri ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Kültür Park Mamurat’ül Aziz Salonu’nda gerçekleşen istişare toplantısında Belediye Başkanı Yanılmaz, gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili katılımcılara bilgiler verdi. Yanılmaz, “Hepimiz birbirimizin çözüm ortağıyız” diyerek şunları ifade etti: “Aynen bir makinanın dişlileri gibiyiz. O dişli ne kadar sağlam çalışırsa o şehre o kadar sağlam hizmet ediyoruz demektir. Ben bu açıdan bu şehrin Belediye Başkanı olarak hepinize çok teşekkür ediyorum. Eğer biz bu şehirde bir garibanın, bir yetimin, fakirin, mazlumun ihtiyacına destek veriyor, onun ihtiyacını gideriyor ve bu şehri onun açısından yaşanabilir şehir haline getiriyorsak bu demektir ki en hayırlı hizmeti yapıyoruz. Aileler çocuklarıyla bir piknik yapalım diye çıktıklarında rahat piknik yapabiliyorlarsa bilelim ki bu onlar için büyük bir imkândır. Eğer yapamıyorlarsa bunun da sorumlusu hepimiziz. Bu gözle Elâzığ’a baktığımızda belki her birimiz kendi işlerimizin dışında yaptığımız işlerin farkında olmasak bile bir legonun resmini tamamlayan birer resim olduğumuzu bilelim. Büyük resim Elâzığdır. Ama o büyük resmin içinde herkesin farklı bir görevi var, farklı bir işlevi, farklı bir alanı var. Bu işlerin tamamı toplandığında Elâzığ’a hizmet olarak dönüyor. Burada da her birinizin katkısı var. Ben tekraren katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum”.

 

DEMİRDAĞ: ÇOK YÖNLÜ BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ ise, "Bu yılı değerli başkanımız Kültür Yılı olarak ilan ettiler. Çok yönlü bir çalışma içerisindeyiz. Belediyemizin bünyesinde bir kültür danışma kurulu oluşturuldu. Bu yıl kültür yılı olacak bu manada da ben başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

SARIKAYA: BELEDİYEDEN PEK ÇOK KONUDA KATKI ALDIK

 

“İl Müftülüğü olarak belediyenin yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” diyen İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, belediyeden pek çok konuda katkı aldıklarını belirterek, “Camilerimizin ışıklandırılması özellikle çok önem arz ediyor. İzzetpaşa Camii'nin altında lavaboların halka ücretsiz olarak tahsis edilmesi takdire şayan bir çalışmadır ”dedi.

 

POLAT: CENAZE HİZMETLERİ TAKDİRE ŞAYAN

 

Cenazelerin taşınması konusunun hem insanımıza hem de belediyeye yakışır bir hizmet haline geldiğini söyleyen Orman Bölge Müdürü Ziya Polat ise, “Buradan Adıyaman'a bir cenazemiz gitti. Biz aradığımızda sağ olsunlar her türlü imkânı sağladılar. Hatta Ankara'ya gidecekse uçakla gönderelim dediler. Belediyemizden bir ekip geldi, eğer isterseniz biz gönderelim dediler. Bu hakikaten zor durumda olan insanlar için çok önemli bir durum. Bu sıkıntıları hepimiz yaşıyoruz. Bu durumu belediyenin üstlenmiş olması çok anlamlı bir hizmet gerçekten. Belediyemize ve Elazığ Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

AKDEMİR: ELAZIĞ BELEDİYESİ’NİN DEFTERDARLIĞIMIZA BİR LİRA BORCU YOK

 

Geçtiğimiz yıl vergi borcunun olmaması nedeniyle Elâzığ Belediyesi’ne bir plaket takdim ettiğini belirten Elazığ Defterdarı Osman Akdemir, Belediye Başkanı Yanılmaz’a teşekkür etti. Akdemir, şunları söyledi: “Elazığ Belediyemiz ile ilgili daha önceki yıllar için bir inceleme yapmıştım. Kendilerinin belki de bilgileri yoktur. Bunu da ilk defa burada paylaşıyorum. Başkanımız göreve geldikten sonraki yıllar içerisinde dahi belediyemizin vergi anlamında Defterdarlığımızda 1 lira borcu yok. Yani bu ne demek oluyor; Sayın Başkanımızın yapmış olduğu hizmetlerin haricinde devlete olan sorumluluğunu da yerine getiriyor, bu çok önemli. Ben diğer defterdar arkadaşlarımla görüşüyorum belediyelerimizin

defterdarlara büyük oranda vergi borçları bulunuyor ama Elâzığ Belediyesi'nin bu konuda herhangi bir vergi borcu yok. Ben başkanımıza çok teşekkür ediyorum."

 

YILDIRIM: HİZMETLER YERİNDE

 

TEİAŞ 13. Bölge Müdürü Bahattin Yıldırım ise Elazığ Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlerin gerçekten de yerinde olduğu belirtti. Özellikle alt-üst geçitlerin Elazığ’a kazandırılmasının çok önemli hizmetler olduğunu söyleyen Yıldırım, Yanılmaz’a teşekkür etti. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X