Advert

BENLİ: BENİM İÇİN ELAZIĞ ÖZEL BİR YER

BENLİ:  BENİM İÇİN ELAZIĞ ÖZEL BİR YER
BENLİ:  BENİM İÇİN ELAZIĞ ÖZEL BİR YER İRFAN ARSLAN
Bu içerik 382 kez okundu.

“ELAZIĞ, HİÇBİR ZAMAN TERÖRE ASLA DESTEK VERMEMİŞ, HER ZAMAN BİRLİK BERABERLİĞİ SAVUNMUŞ, BU ÜLKENİN NE KADAR BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR ÜLKE OLDUĞUNU ORTAYA KOYMUŞ BİR ÖZELLİK SERGİLİYOR” DİYEN BENLİ:

 

BENİM İÇİN ELAZIĞ ÖZEL BİR YER

 

İzzet TUMAY

Ak Parti İstanbul Milletvekili, Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkan Vekili, NATO Parlamenter Asamblesi Üyesi, Arabulucu Fatma Benli, Ak Parti Elazığ İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek, başkan Ramazan Gürgöze ile bir araya geldi.

Benli’yi başkanlık makamında ağırlayan AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığ’ın 578 bin nüfuslu bir merkez ilçe, 10 ilçe, 9 belde, 552 köy, 152 mahalleden oluşan Doğu’nun en huzurlu ve en güvenilir şehirlerden biri olduğunu belirterek, "Terörün özellikle kol gezdiği dönemlerde ülkemizde Elazığ’ımızda hiçbir terör olayının olmaması, bir huzur ve güven adası olmasından, insanların devletine, milletine, bayrağına son derece sahip olan bir ilimiz. Teşkilatlarımızda merkez belediye Ak Parti’nin belediyesi 10 ilçenin 7 ilçesi Ak Partili, 9 beldenin 7'si yine Ak Partili belediye başkanları Ak hizmetlerle halkımızın buluştuğu belde, ilçe ve ilimizden oluşan bir şehir. Bildiğiniz gibi 13 Ocak Cumartesi günü il kongremizi de gerçekleştirdik. İlçe, belde ve diğer tüm kongrelerimizi gerçekleştirdik” dedi.

Benli ise yaptığı değerlendirmede, Elazığ’dan övgü ile bahsederek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları İnceleme Komisyonu olarak Gakgoşların memleketi Elazığ’da bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Benim için Elazığ özel bir yer. Sonuçta Elazığ Türkiye’deki o muhteşemliği yansıtan illerimizin başında geliyor. Çünkü hiçbir zaman teröre asla destek vermemiş, her zaman birlik beraberliği savunmuş, her zaman bu ülkenin ne kadar büyük ve güçlü bir ülke olduğunu ortaya koymuş bir özellik sergiliyor. Türkiye’yi 80 milyonuyla beraber büyük ve muhteşem bir ülke yapan aslında onun sadece nüfusunun çok fazla olması ya da bütün dünya ülkeleri arasında gıptayla bakılan bir lidere sahip olmasından kaynaklanmıyor. O liderin arkasında devam eden ama vatan söz konusu olduğunda 80 milyonun tek yürek olarak çarpışabildiği, tek yürek olarak o liderin arkasının devam edebildiği bir ülke oldu. Onun için Türkiye muhteşem bir ülke. Elazığ da bunu gösteriyor. Etrafını ne kadar büyük sıkıntılara açık olursa olsun etrafındaki diğer illerde ne kadar fazla sıkıntılar olursa olsun her zaman ülkesinin ve milletinin yanında olduğunu ifade eden bir il. Aynı zamanda ilmiyle, irfanıyla, Harput’tan da aldığı binlerce yıllık tarihiyle bunu gelecekte kuşaklara aktarma başarısı sahip olan bir il. Ayrıca Elazığ’a gelmişken basının bu kadar çok kuvvetli olduğunu öğrenmek, özellikle televizyon vasıtasıyla, basın vasıtasıyla insanların 7'den 70'e Türkiye’nin gerçekleriyle beraber en iyi şekilde yüzleştiklerinin ve Türkiye daha iyi bir noktaya gidebilmek için çabaladıklarını gözlemlemek de benim için gurur verici bir olay” şeklinde konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X