Advert

SERDAR: ELAZIĞ'IN KALKINMASI İÇİN BİR ADIM DAHA ATILMIŞTIR

SERDAR: ELAZIĞ'IN KALKINMASI İÇİN BİR ADIM DAHA ATILMIŞTIR
SERDAR: ELAZIĞ'IN KALKINMASI İÇİN BİR ADIM DAHA ATILMIŞTIR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 389 kez okundu.

Elazığ'ın kalkınması için bir adım daha atıldığını belirten AK Parti Elazığ Milletvekili ve İnsan Hakları İnceleme Komisyonu (İHİK) Başkanı Ömer Serdar, "Elazığ’da sanayi ve yatırım alanlarındaki beklentiler giderilmiştir. Artık sıra iş dünyasındadır. 6. Bölge kapsamına alınan ilimiz, ulaşım ve bulunduğu konum itibariyle yatırım yapmak isteyen bütün yatırımcılara eşsiz fırsatlar sunmaktadır" dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili ve İHİK Başkanı Ömer Serdar, Elazığ'ın 6. Bölge teşvik kapsamına alınmasıyla ilgili açıklamada bulundu. 20 Ocak 2018 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete kararı ile Cazibe Merkezleri Programı'nda 4. Bölge'de yer alan Elazığ'ın 6. Bölge kapsamına alındığını ve tanınan imkanlarla desteklerden yararlanacak hale geldiğini ifade eden Milletvekili Serdar, "22 Kasım 2016’da temelleri atılan ve koordinasyonu Kalkınma Bakanlığı’na verilen Cazibe Merkezleri Programı, ilerleyen süreçte Başbakan yardımcılığına bağlanmış ve Başbakan Yardımcımız Fikri Işık tarafından koordine edilmiştir. Bu süreçte milletvekili olarak bizler de Başbakanımız Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcımız Fikri Işık ve ilgili kurumlarla sürekli temas halinde olmuş ve çabalarımız sürmüştür. Yaptığımız yoğun girişimler neticesinde ilimizin bu programdan maksimum ölçüde faydalanmasının önü açılmıştır. Konunun, hükümetimiz tarafından gündeme alınmasından beri yakın takipçisi olduğumuz Cazibe Merkezleri Programı’nda çabalarımızın sonuç vermesi ve ilimizin 6. Bölge'ye alınması bizim için memnuniyet vericidir" diye konuştu.

 

"EKONOMİ CANLANACAK"

 

Böylelikle Elazığ'ın kalkınması için bir adım daha atıldığını vurgulayan Serdar, "Elazığ’da sanayi ve yatırım alanlarındaki beklentiler giderilmiştir. Artık sıra iş dünyasındadır. 6. Bölge kapsamına alınan ilimiz, ulaşım ve bulunduğu konum itibariyle yatırım yapmak isteyen bütün yatırımcılar eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Yaklaşık 10 yıl sürecek olan kalkınma ve yatırım hamleleri ile şehrimiz büyük yatırımlarla buluşarak sosyal ve ekonomik açıdan daha güçlü bir şehir konumuna yükselecektir. Elazığ'ın cazibe merkezi olacak iller arasına girmesiyle birlikte yatırımcılar üretim ve satınalma desteği, makine ve teçhizat desteği, kredi ve teminat desteği, tesis ve fabrika desteği gibi çok büyük avantajlara sahip olacaklardır. Elazığ başta olmak üzere cazibe merkezi illere çok sayıda yatırımlar yapılacak, bu yatırımlar ilk önce bölge genelinde ardından da Türkiye genelinde ekonomiyi canlandıracaktır. Elazığ’ın gelişmesi ve parlak bir geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemesi adına üzerimize düşen her türlü sorumluluğu hakkıyla yerine getireceğimiz aziz hemşerilerimiz tarafından bilinmelidir" şeklinde konuştu. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X