Advert

GÜRGÖZE VE DEMİR: GEREKİRSE SAHAYA BİRLİKTE ÇIKACAĞIZ

GÜRGÖZE VE DEMİR:  GEREKİRSE SAHAYA BİRLİKTE ÇIKACAĞIZ
GÜRGÖZE VE DEMİR:  GEREKİRSE SAHAYA BİRLİKTE ÇIKACAĞIZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 972 kez okundu.

YEREL TEŞKİLATLAR BİRLİKTE HAREKET EDECEK. GÜRGÖZE VE DEMİR:

GEREKİRSE SAHAYA BİRLİKTE ÇIKACAĞIZ

 

Neslihan ÇARIKÇI

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Oğuzhan Demir, Merkez İlçe Başkanı Rıdvan Kaya, Kadın Kolları Başkanı Sema Tunç ve yönetim kurulu üyeleri, Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

MHP İl Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini ağırlamış olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Ak Parti İl Başkanı Gürgöze, “MHP Elazığ Teşkilatı şahsıma ve yönetim kurulu üyelerimize hayırlı olsun ziyaretinde bulundular, kendilerine çok teşekkür ediyorum.  Gerçekleştirdiğimiz il kongremize de İl Başkanı Oğuzhan Demir Bey partilileriyle beraber katılmışlardı. Bu nezaketli davranışlarından dolayı da teşekkür ediyorum. 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için MHP ile görüşme trafiğimiz devam ediyor. Bu konuyla ilgili genel başkanlarımız görüşerek gerekli açıklamaları yapacaklardır. Bizler il teşkilatları olarak genel merkezimizin almış olduğu kararların harfiyen takipçisiyiz. Milli ittifak olmasa bile Elazığ’da yıllardır partiler arasında hoşgörü ve nezaket ziyaretleri sürekli yapılıyor. İnşallah bundan sonraki süreçte de MHP ile ilişkilerimiz perçinlenerek devam edecektir. Başkanımız Oğuzhan Demir’in şahsında tüm MHP heyetine saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

GÜRGÖZE: BAHÇELİ’NİN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

 

Gürgöze, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin’de gerçekleştirmiş olduğu operasyonu değerlendirerek şunları söyledi: “Allah milletimize, ordumuza muvaffakiyetler nasip etsin. Askerlerimizin burnu dahi kanamadan, şehit vermeden ve sivil halka hiçbir zeval gelmeden Afrin’deki operasyonun başarıyla sonuçlanmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Cumhurbaşkanımız ilk defa Elazığ 6. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmalarında en fazla bir hafta içerisinde Afrin’e operasyon düzenleneceğinin sinyallerini vermişti. Ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne tehdit oluşturan terör örgütlerinin yuvalarını 72 uçağımızla kahraman Mehmetçiğimiz imha ediyor. Afrin operasyonuyla alakalı Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli desteğinin sınırsız olduğunu ifade ettiler. Bu tabi çok önemlidir ve memnuniyet verici bir durumdur.”

 

DEMİR: TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

 

MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir de, Ak Parti Elazığ il kongresi sonucunda görevine devam eden Ramazan Gürgöze’ye başarılarının devamını dileyerek, “Sayın başkana ve yönetim kuruluna hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Demir, ilerleyen süreçte hem Ak Parti hem de MHP için en önemli ittifakın devletin birliği ve bütünlüğü olduğunu aktararak şunları söyledi: “Genel Başkanımız da, Cumhurbaşkanımız da bu konuda gerçekten dünyada nadir görülen bir örnekle birliktelik içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni daha müreffeh bir seviyeye çıkarabilmek için ellerinden gelen gayreti göstermektedirler. Bizler de yerel teşkilatlar olarak bu birlikteliğin devamını sağlamak amacıyla Türkiye’de bir ilki yapmış olduk. 13 Ocak'ta yapılan Ak Parti Elazığ il kongresine hem partililerimizi hem vatandaşlarımızı MHP il başkanı unvanıyla davet ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamak ve dinlemek nasip oldu. Bu birliktelik de sıkı bir şekilde ilerleyen zamanlarda devam edecek. İnanıyoruz ki adı milli ittifak olan bu birliktelik hem devletimizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçten daha erken çıkmasına hem de hakettiği güce daha erken ulaşmasına vesile olacaktır. Geçen yıl Fırat Kalkanı Harekatı ile başlayan sınır ötesi operasyon El Bab’ın fethi ile yakın zamanda başlayan Zeytindalı Operasyonu da Afrin’in fethi ile yani fetih derken toprak bütünlüğümüze katma olarak değil ama orada Türk Devleti'nin gücünü, kudretini hissedecekler. Oradaki sivil halk da Türk askerine güvenerek terör örgütlerine boyun eğmeden daha demokratik bir sistemde yaşamayı elde edecekler. Tüm mazlumların ümidi olan Türk milleti de milli ittifak ile birlikte daha da güçlenerek dünyadaki tüm mazlumlara el uzatacak. Bundan sonra Ak Parti teşkilatlarıyla daha sık bir araya geleceğiz. Bizim de cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Seçilebilmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Çünkü bu süreç ancak bir araya gelerek yönetilebilir. Teşkilatlar arası toplantılar da yapacağız.

 

“GEREKİRSE SAHAYA BERABER ÇIKACAĞIZ”

 

Başkan Gürgöze, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin devletin birlik ve beraberliğine yönelik tehdit unsuru olarak hissedilen her olayda milletten ve devletten yana tavır ortaya koyduğunu belirterek, “Sayın Bahçeli'ye müteşekkiriz” dedi. 2019’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmayarak Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alan MHP ile birlikte hareket edeceklerini aktaran Gürgöze, “Genel başkanların görüşmeleri sonucunda ne gerekiyorsa yapılacaktır. Sahaya beraber çıkmamız gerekirse beraber çıkacağız” şeklinde konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X