Advert

ÇOK KATLI BİNALARIN SAYISI ARTIYOR

ÇOK KATLI BİNALARIN SAYISI ARTIYOR
ÇOK KATLI BİNALARIN SAYISI ARTIYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 879 kez okundu.

ELAZIĞ BELEDİYESİ'NİN YENİ İMAR PLANLAMASINDA ÇOK KATLI BİNALARA RUHSAT VERMEYE BAŞLAMASI MAHALLELERDE SİLUETLERİN BOZULMASINA YOL AÇMAYA BAŞLADI

 

ÇOK KATLI BİNALARIN SAYISI ARTIYOR

 

İrfan ARSLAN

Elazığ’da, Elazığ Belediyesi'nin yeni imar planlaması ile yapılmaya başlanan çok katlı binalar mahallelerin siluetlerinin bozulmasına yol açmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehirlerin çok katlı binalardan kurtarılması ve binaların 5+1 şeklinde yapılması teklifi ile inşaat sektörünün yeni dönemde nasıl bir davranış göstereceği merak konusu olurken, geçtiğimiz dönemlerde verilen ruhsatların durumunun ne olacağı da merak konusu olmaya devam ediyor. Yeni imar planının ardından Elazığ'da yapılmaya başlanan 12-20 kat aralığındaki binaların, bulundukları mahallelerde mahallelerin siluetlerinde bozulmalara yol açtığı net bir şekilde görülüyor.

Yeni imar planı kapsamında inşaat yaptırma ruhsatı alan bazı vatandaşlar yeni dönem için inşaatlarına başlamayı planlarken, karşılarına bir sorun çıkıp çıkmayacağını merak etmeye başladılar. Bu arada Elazığ Belediyesi'nin yaklaşık olarak 4 aydır durdurduğu ruhsat verme olayında yeni dönemde kaç kata kadar ruhsat verilmeye başlanacağı da merakla bekleniyor.

İldeki farklı mahallelerde görüştüğümüz vatandaşlar, "Çok katlı binaların yapılması elbette ki vatandaşların lehine bir tablo oluşturuyor. Ancak bazı gerçekler de var. Bu gerçeklere ve mahallelerin durumuna göre işlem yapılması gerekiyor. Ülkemizde şehircilik konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yeni bir dönemin başlatılması ve yapıların 5+1 olarak planlanmasını istediği bir süreçte bu konuya başta Belediyemiz olmak üzere tüm ilgili kurumların gerekli hassasiyeti göstermeleri hem ilimizin hem de mahallelerimizin menfaatine olacaktır” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık