Advert

GEREKSİZ YERE PSİKOLOGA GİTMEYİN

GEREKSİZ YERE PSİKOLOGA GİTMEYİN
GEREKSİZ YERE PSİKOLOGA GİTMEYİN İRFAN ARSLAN
Bu içerik 420 kez okundu.

ÇOCUKLARININ GELECEĞİ KONUSUNDA AİLELER BİLMEDEN HATA YAPIYOR. UZMANLAR AİLELERİ UYARIYOR:

 

GEREKSİZ YERE PSİKOLOGA GİTMEYİN

 

Mehmet KARAKILIÇ

Çocuklarının geleceği için ellerinden geleni yapan aileler bazen de bilmeden çocuklarının geleceğini olumsuz olarak etkiliyorlar. Çocuklarının askeri liselere gitmesini amaçlayan aileler çocuklarının bazı rahatsızlıklarının tedavisi için psikologa götürmeleri durumunda farkında olmadan çocuklarının bu alanda eğitim almalarını engellemiş oluyorlar.

Konuyla ilgili olarak yaşanan örneklerden hareket ederek yaptığımız araştırmada psikologlar da, "Gereksiz yere çocuğunuzu psikologa götürmeniz çocuklarınızın geleceğini olumsuz olarak etkiliyor. Bunu bilin ve buna göre hareket edin” uyarısını yaptı.

Askeri liselere gitmenin planlarını yapan gençlerin aileleri, bazı küçük rahatsızlıklarda çocuklarını psikologa götürmeleri durumunda, askeri liselere giriş için yapılan başvuruda geriye dönük olarak yapılan taramada bu durumun görülmesi durumunda bu haktan faydalanamıyorlar.

Konunun uzmanları yaptıkları açıklamada, "Çocukların bazı küçük rahatsızlıklarda psikologlara götürülmesi kayıtlara geçiyor. Askeri liselere girmek isteyen gençlerin başvurularının ardından heyet raporu istendiğinde son 4-5 yıllık süreç içinde çocukların gittiği doktorlar belirleniyor. Bu belirlemede çocuğun psikolojik olarak bir tedavi almış olması onun için olumsuzluk oluşturuyor ve askeri liselere girmesine engel bir durum oluşturuyor. Bu nedenle aileleri uyarıyoruz. Çocuklarınızın küçük psikolojik rahatsızlıklarını farklı bir şekilde tedavi ettirin” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X