Advert

CUMHURBAŞKANINI GÖRMEK VE ŞİİR KİTABI ÇIKARMAK

CUMHURBAŞKANINI GÖRMEK VE ŞİİR KİTABI ÇIKARMAK
CUMHURBAŞKANINI GÖRMEK VE ŞİİR KİTABI ÇIKARMAK İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1098 kez okundu.

YÜZDE 91.2 ORANINDA ENGELLİ ELİF’İN İKİ HAYALİ VAR

CUMHURBAŞKANINI GÖRMEK VE ŞİİR KİTABI ÇIKARMAK

 

Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ’da yaşayan bedensel engelli Elif Can duygularını şiirlerle dile getiriyor. Spastik seraberpast hastası olan Elif yüzde 91,2 oranında engelli. Elif ellerini ve bacaklarını tam olarak kullanamıyor. Konuşurken zorlanmasına rağmen kendini çok güzel ifade eden Elif, “İki hayalim var. İlki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek. İkincisi de yazdığım şiirlerimi bir kitapta toplamak” dedi.

Elif çok şanslı. Ona her zaman destek olan bir ailesi var. Özellikle annesi Fatma Can, Elif’in eğitimi ve sosyal yaşamı için elinden geleni yapıyor. Liseyi bitiren Elif üniversitede okumak istiyor. Elif günlük hayatında yapmaya zorlandığı ve yapamadıklarını şiirlerinde anlatıyor. Elif’in 100’ün üzerinde bilgisayarında kayıtlı şiiri var. Elif, “Bir gün kitap hayalimi gerçekleştirirsem şiirlerimi 'Mucizemsin' adlı kitapta toplayacağım. Şiir yazınca çok mutlu oluyorum. Düşüncelerimi şiirlere dökmek beni ruhsal yönden çok rahatlatıyor. Hayallerimden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim. Her zaman kazanan ben olacağım. Kitabımı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a kendi ellerimle vermeyi istiyorum. Cumhurbaşkanımızın Elazığ ziyaretinde babam İstanbul’da görevli olduğu için annemde beni götüremediği için gidip göremedim. Çok görmek istiyorum. HaberKent gazetesi aracılığıyla Cumhurbaşkanımıza sesimi duyurmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Elif’in şevval ve Zeynep isimli iki kız kardeşi var. Her türlü ihtiyacında yardımcı olan kardeşleri Elif’i çok seviyorlar. Kimi zaman Elif’in yürümesi ve vücut fonksiyonlarını geliştirmesi için ona destek oluyorlar kimi zaman ise yemek yemesine yardımcı oluyorlar. Elif, ailesinin gözbebeği. Elif’in babası ve annesi tüm ihtiyaçlarını karşılamaya ve onu mutlu etmek için ellerinden gelen maddi ve manevi desteği sağlıyorlar.

Elif’in annesi Fatma Can, “Elif’in tüm ihtiyaçlarını çok şükür karşılayabiliyoruz. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Elif’in fizik tedavisi için tüm masraflarımız devletimiz tarafından karşılanıyor. Rehabilitasyon merkezinin servisi evimizden bizi alıp tekrar evimize kadar bırakıyor. Çok rahat bir şekilde gidip geliyoruz. Sağlık alanında yapılan çalışmalar çok güzel. Eskiden bu tür imkanlar yoktu. Fizik tedaviye kendi imkanlarımızla gidip geliyorduk” dedi.

Elif’in Mucizemsin şiiri ise şöyle:

"Geleceğimi bir an için düşünüp hayallere daldım

Gördüğüm o masum gülüş

Yaşamım boyunca aradığım mutluluktu

Hiç bulamayacağım sandığım anda girdin hayatıma

Hoş geldin bebeğim, yaşama sebebim

O minicik ellerinle elimi tuttuğun an anladım ki

Sen yanımdaysan hiçbir acı yıkamaz bizi

Ne zamandır hasretle beklediğim mucizemsin sen benim"

“Bu şiiri hayatım boyunca belki de hiçbir zaman sahip olamayacağım yavrum için yazdım. Bu şiiri anne olmuşum gibi bir hisle yazdım. Yeterli olamadığımız ben de farkındayım. Zaten ne yazarsam yazayım hep bir şeyler eksik kalacak biliyorum çünkü benim yüreğimde bir yara” diyen Elif, “Sadece şunun bilinmesini istiyorum. Şiirlerim gerçekten hissettiklerimin kaleme alınmasıyla ortaya çıkıyor” dedi.

Elif’in son sözleri ise şöyle: “Umutlarınızı yitirmeyin. Hayallerinizin peşinden koşun.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X