Advert

ERBASAN: BU KULÜBÜ KİMSE KARALAYAMAZ

Erbasan, GMH Hankendispor Başkanı Seval ve yöneticilerin geçen hafta basına yaptıkları açıklamalara tepki göstererek, "Bizler Yolspor Kulübü yöneticileri ve teknik heyeti olarak Hakkaniyeti, saygıyı diğer kulüplerle olan ilişkilerimizin nasıl olması gerektiğini yıllardan beri bilmekteyiz. Bu kulübü de kimse karalayamaz. Bundan sonra yapılacak açıklamalara da hukuki yollardan cevap verilecektir" dedi.

ERBASAN:  BU KULÜBÜ KİMSE KARALAYAMAZ
ERBASAN:  BU KULÜBÜ KİMSE KARALAYAMAZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 624 kez okundu.

YOLSPOR KULÜBÜ BASIN SÖZCÜSÜ BAHADDİN ERBASAN:

BU KULÜBÜ KİMSE KARALAYAMAZ

 

Erbasan, GMH Hankendispor Başkanı Seval ve yöneticilerin geçen hafta basına yaptıkları açıklamalara tepki göstererek, "Bizler Yolspor Kulübü yöneticileri ve teknik heyeti olarak Hakkaniyeti, saygıyı diğer kulüplerle olan ilişkilerimizin nasıl olması gerektiğini yıllardan beri bilmekteyiz. Bu kulübü de kimse karalayamaz. Bundan sonra yapılacak açıklamalara da hukuki yollardan cevap verilecektir" dedi.

 

Eren KAYA

Yolspor Kulübü Basın Sözcüsü Bahaddin Erbasan, Bölgesel Amatör Lig'de birlikte mücadele ettikleri Grup Merkez Hasar Hankendispor Başkanı Arif Seval ve yöneticilerinin geçen hafta basına yaptıkları açıklamalara tepki göstererek, "Bizler Yolspor Kulübü yöneticileri ve teknik heyeti olarak Hakkaniyeti, saygıyı diğer kulüplerle olan ilişkilerimizin nasıl olması gerektiğini yıllardan beri bilmekteyiz. Bu kulübü de kimse karalayamaz. Güneş balçıkla sıvanmaz, bundan sonra yapılacak açıklamalara da hukuki yollardan cevap verilecektir" dedi.

Erbasan, yaptığı yazılı açıklamada, Başkan Arif Seval ve yöneticilerin açıklamalarına, 11 Şubat'ta oynanacak GMH Hankendispor maçı öncesi gerginlik yaratmamak için cevap vermediklerini belirterek şöyle dedi: "Kulübümüz 1950 yılında kurulmuş olup, 1980-1984 yılları arasında faaliyetlerini istemeyerek o yıllardaki devlet idaresinin emriyle ara vermek zorunda kalmıştır. 1985 yılında tekrar faaliyetlerine başlamış olup, Elazığ Amatör Ligi'nde futbol takımı, Türkiye 1. ve 2. liglerinde güreş takımı, ayrıca 1. Lig'de mücadele edip 2016 yılında Türkiye beşincisi olan bilardo takımı ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Futbol takımımız kulübümüzün kurulduğu yıllardan beri ilk defa 2011 yılında şu anda görev yapan yönetim kadrosu ile Bölgesel Amatör Lig olan BAL Ligi'ne çıkmış olup, takımımız 5 yıldan beri teşkilatımızı kendine yakışır bir şekilde bir kurum takımı disiplini içerisinde temsil etmektedir.

 

'GERGİNLİK YARATMAMAK İÇİN CEVAP VERMEDİK'

 

Geçen hafta içerisinde basında yer alan, Hankendispor Kulüp Başkanı Arif SEVAL tarafından verilen açıklamalara 11.02.2018 tarihinde oynamış olduğumuz maçta gerginliğin olmaması, iki kulüp sporcu ve taraftarlarının birbirlerine karşı olumsuz davranış içerisinde olmaması, ülkemizin bulunduğu şartlarda birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu bu günlerde herhangi bir gerginliğe sebebiyet vermemek için cevap verilmemiştir.

Ancak bu zat durmadan kamu kurumu kulübü olan ve yöneticilerinin kamu personeli olmasına bile aldırış etmeden yalan yanlış ifadeler kullanarak halen bu gerginliği sürdürmesi ne spor ahlakına nede hakkaniyet kurallarına uymaktadır. Olayın gerçek anlamıyla nasıl kaynaklandığı aşağıda açıklanmıştır.

 

'FUTBOLCU TAKAS TEKLİFİNDE BULUNDULAR'

 

Hankendispor Kulüp Başkanı Arif SEVAL ara transfer döneminde benimle görüşmesinde her iki takımın da maddi durumlarının çok iyi olmadığını, Yolspor’un kadro dışı bıraktığı sporcuların kendilerine verilmesini ve kendilerinin de Yolspor'a futbolcu vererek takas edilmesini istemiştir. Ben de kendisine teknik heyetim ile görüşeceğimi ve ondan sonra kendisine haber vereceğimi söyledim. Yolspor teknik heyetinin görüşünü aldığımda şu an kulübümüzde oynayan Ramazan BAKIR, Adem TAŞ, Burak ALTUNGÖK, Ömer KARA’nın isimlerini söylediğimde 'takımı da sizlere vereyim' dedi ve karşı çıktı. Ben de kendisine 'tamam' deyip olayı kapattım. Ancak sporcular kendi istekleri ile Yolspor'a gelmek istediklerini teknik heyetimize bildirmiş oldular, eğer verilmez iseler bile Hankendispor'da oynamayacaklarını bile yönetimlerine bildirmişlerdir. Daha sonra Ömer KARA haricindeki sporcular ile Yolspor'un kadro dışı bıraktıkları 4 sporcuya karşılık 3 sporcu vererek transferi gerçekleştirmişlerdir. Ömer KARA’nın da Hankendispor'da oynamayacağını belirtmesi üzerine daha önceleri de bizim takımdan yetişmiş olması iyi bir sporcu olması münasebetiyle tekrar kulübümüz teknik heyetinden Ramazan KILIÇ ile kulüp spor tesisleri sorumlusu ve 13 yıldan beri kulübümüzün transfer işlerini takip eden Mahmet DAYI, Arif SEVAL ile görüşmüş olup, Ömer KARA’nın da kulübümüz saflarına katılmasını istemişlerdir. Bu esnada Arif SEVAL takas konusu olmayan daha önce de belirtmiş olduğumuz Zindan ALTUN’u gündeme getirmiştir. Ancak heyetimiz Zindan ALTUN’un gündemimizde olmadığını belirtmiş ancak Arif SEVAL’in 'Zindan bize gelmek istiyor' demesi üzerine, 'eğer sizde oynayacaksa veririz, yoksa sporcu bizim sporcumuzdur, size gelmediği takdirde kendim de oynatabilirim, başka kulübe de verebilirim' deyip anlaşmaya varılmıştır. Daha sonra Arif SEVAL Zindan’ın kendilerinde oynamayı kabul etmediğini, anlaşmaya varamadığını ama bu sporcuya ceza olsun diye ne kendisi ne de bizim tarafımızdan oynatılmamasını, başka bir kulübe verilmemesini istemiştir. Ancak bir sporcunun yarım dönem boşta kalması oynamamasından doğacak zararı psikolojik sorunları da beraberinde getireceği kulübümüzde yetişen bir insana bunu yapmamızın doğru olamayacağı kanaatine varıp, gitmek istediği Kahtaspor'a tahminen 20 gün sonra lisansı verilmiştir. Bu olaydan sonra Arif SEVAL beni telefonla arayarak Zindan’ın Kahtaspor'a gittiğini öğrendiğini, benim de bunu doğrulamam üzerine hayırlı ve uğurlu olmasını söylemiştir. Bu zat bunun üzerine beklemiş beklemiş kendileri ile yapacağımız 11.02.2018 tarihindeki maç öncesi basına açıklama yaparak iki takım arasında gerginlik yaratmak sporcuları ve taraftarları kin ve nefretle birbirine düşürmek istemiştir. Ancak kulübümüz yöneticilerinin sağduyusu sonucu takımımızın kurum takımı olması geçmişinin tarihe ve Elazığ sporuna vermiş olduğu hizmet de göz önüne alınarak şu ana kadar herhangi bir cevap verilmemiştir.

 

'HİÇBİR TİCARİ AMACIMIZ YOK'

 

Biz büyük bir kulüp olmamız ve yöneticilerimizin de yıllardır bu kulüpte Elazığ ASKF’de İl Tertip Komisyonu'nda ilimiz sporu için hiçbir menfaat gözetmeden gençlerimizi topluma birer faydalı birey yetiştirmek olduğu ticari hiçbir amacımızın olmadığı amacımızın sadece gençlerimizin iyi bir yerlere gelmesi Elazığ sporuna katkı sağlamaktır. Biz hiçbir sporcuyu ticari anlamda değerlendirmedik ve bunların akıllarını çalmak diye bir olaya girmedik zaten bu iddiaların ne kadar komik olduğu düşünüldüğünde ortaya çıkmaktadır. 18-25 yaş arasında olan gençlerin akıllarını çalmak onları kandırmak diye bir olay mümkün değildir. Bizim de bu konuda hiçbir becerimiz yoktur. Basın açıklamasında belirtilen kaleci Arif SEVAL’in iddiasında Alperen AKSU’nun aklının çalındığı ve kendilerinde oynamaması için yapılan baskıların doğru olmadığı sporcuya da sorulduğunda ortaya çıkacaktır. Bu sporcuyu teknik heyetimizden İbrahim İLTER aramış olup, sporcunun 'şu anda İstanbul’dayım, Elazığ’a geldiğim takdirde Rüstempaşa Spor Kulübü'nde oynayacağım' demesi üzerine transferden vazgeçilmiştir. Yapılan iddialar tamamen asılsızdır.

Bizler Yolspor Kulübü yöneticileri ve teknik heyeti olarak Hakkaniyeti, saygıyı diğer kulüplerle olan ilişkilerimizin nasıl olması gerektiğini yıllardan beri bilmekteyiz. Bu kulübü de kimse karalayamaz. Güneş balçıkla sıvanmaz, bundan sonra yapılacak açıklamalara da hukuki yollardan cevap verilecektir. Çünkü kulübümüz kamu kurumu takımı olup, yöneticileri de kamu personelidir. Bunun da kamuoyu tarafından bilinmesinde yarar vardır."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X