Advert

DEMİR: SEN BEN ÇEKİŞMESİNDEN ZİYADE BİZ OLABİLMENİN AMACINDAYIZ

DEMİR:   SEN BEN ÇEKİŞMESİNDEN ZİYADE BİZ OLABİLMENİN AMACINDAYIZ
DEMİR:   SEN BEN ÇEKİŞMESİNDEN ZİYADE BİZ OLABİLMENİN AMACINDAYIZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1401 kez okundu.

MHP ELAZIĞ İL BAŞKANI DEMİR:

 

SEN BEN ÇEKİŞMESİNDEN ZİYADE BİZ OLABİLMENİN AMACINDAYIZ

 

Neslihan ÇARIKÇI

 

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ il ve ilçe başkanları, Antalya’da yapılan İl ve İlçe Başkanları İstişare ve Çalışma Toplantısı'na katıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katıldığı toplantıda önemli konuların görüşüldüğünü belirten MHP Elâzığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, HaberKent’e yapmış olduğu açıklamada, “11 ilçe başkanımızla birlikte Elazığ Teşkilatı olarak toplantıdaki tüm oturumlara katıldık. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin talimatlarını bizler teşkilat olarak yerine getireceğiz. Bundan sonraki süreçte Türk milliyetçiliği fikrine büyük görev ve sorumluluk düşüyor. Teşkilat mensuplarımız bu görev ve sorumluluk bilinciyle hareket edecekler. MHP 2019 yılının yükselen değeridir. Türk Milliyetçiliği fikri ülkemizin yükselen değeridir. Bunun farkındayız. 2019 yılında yapılacak seçimlerde Ak Parti ile yapılan ittifaka aykırı olmamak şartıyla yeri geldiği zaman muhalefetimizi parti olarak sürdüreceğiz. Tabiki bizim yaptığımız muhalefet yapıcı olmak zorundadır. İttifakın ruhuna aykırı olmamalıdır. Sen ben çekişmesinden ziyade biz olabilmenin amacındayız. Aynı şekilde bu durum Ak Parti kadroları için de geçerli olmalıdır” dedi.

MHP lideri Bahçeli’nin önemle vurguladığı açıklamaları ise şöyle: “Türkiye’nin sorunları ortak aklın ve sağduyunun rehberliğinde çözülmelidir, inşallah da çözülecektir.

Bu doğrultuda, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne 2019 yılında resmen geçilecek, ondan sonraki beş yıl süresince, yeni sistemin kurum ve kurallarıyla yerleşebilmesi için siyasette tesis edilen birlik ve dayanışma iradesi sürdürülecektir.

Ortak amaç, terörizme karşı aynı sipere girmek, kronik gerginlik kaynağı haline gelen toplumsal huzursuzluk konularının, milletimizi kucaklayan bir sağduyu ve hoşgörü ortamıyla gündemden çıkarmak olmalıdır.

Türkiye’nin güney sınırları boyunca mazisi bir asrı bulan iğrenç bir kumpas tedavüldedir. Fırat’ın doğusunda 700 km’lik PKK/PYD kuşağı oluşmuştur. Afrin; Kobani ve Cezire’yle birlikte, kanlı ve bölücü terör örgütünün üç sözde kantonundan birisidir. Suriye’nin kuzeyine yuvalanmış hainler, bulundukları yerlerden, tutundukları alanlardan teker teker sökülüp atılmazlarsa, vatan tehlikede, beka ateş altındadır. Bu itibarla Zeytin Dalı Harekâtı haklı, meşru ve milli bir duruşun sahaya yansımış, Afrin’e odaklanmış hali ve şeklidir. Nereye kadar gidiyorsa oraya kadar sürdürülmelidir. Türkiye, felaketlerin üstesinden gelecek birliğe ve bıçkın bir birliktelik şuuruna sahiptir.Terörle girdiğimiz bu yüksek mücadele mutlaka başarıyla sonuçlanacaktır.Çünkü Allah bu milletin yardımcısıdır.

KURULTAY TEMA VE BEYANIMIZ, 'MİLLİ DURUŞ: ŞÜHEDAYA VEFA, MİLLETE BEKA’DIR

 

Siyasi partilerin asgari müştereklerde buluşmaları zaruridir, millete karşı vefa borcudur.

Her şeye rağmen, Milliyetçi Hareket Partisi, şer cephesinin, ihanet odaklarının, gafil siyasetçilerin, politika tacirlerinin itham ve hesaplarına rağmen, milletimizin umudu olarak dimdik ayaktadır ve 18 Mart 2018’de de 12’nci Olağan Büyük Kurultayı’nı gerçekleştirecektir. Kurultay tema ve beyanımız, 'Milli Duruş: Şühedaya Vefa, Millete Beka’dır.'

Milliyetçi Hareket Partisi, bazılarının aklının almayacağı kadar engin bir millet sevgisiyle ve sorumluluk bilinciyle hareket etmeyi ilke edinmiş bir partidir. Vatanımızı temel alan büyük bir kucaklaşma ve kaynaşma mücadelesi vermektedir. Tavizsiz şekilde bunu sürdürecektir. Cumhur ittifakı da anlamını bu hissiyat ve hedeften almıştır.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X