Advert

SİMİT, EN GÖZDE ‘EKMEK’ KAPILARINDAN!

SİMİT, EN GÖZDE ‘EKMEK’ KAPILARINDAN!
SİMİT, EN GÖZDE ‘EKMEK’ KAPILARINDAN! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 652 kez okundu.

İzzet TUMAY

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmez lezzetlerinden olan simit, bu sektörde faaliyet gösteren vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Tane fiyatı 1 TL olan ve Elazığ’da fırınların dışında seyyar tezgâhlarda da satışı yapılan, birçok insana ekmek kapısı haline gelen simit, lezzetiyle damakları tatlandırırken, satışlarıyla da satıcılarına ekmek kapısı olmaya devam ediyor. Elazığ’ın birçok merkezi cadde ve sokağında seyyar simitçilere rastlanırken, bazı bölgelerde de Elazığ Belediyesi tarafından tahsis edilen yerlerde simit satışı yapılıyor.

Elazığ’da simit satarak geçimlerini sağlamayan çalışan simitçiler, "Eskiden ‘simit satar, geçimimi yaparım’ derlerdi. Artık o devir kapanmak üzere. Hayat şartları her geçen gün zorlaşıyor. Ancak bir şekilde ekmek paramızı kazanmak durumundayız. Sabahın erken saatlerinde simit fırınına gidip satabileceğimiz kadar simit alıyoruz. Çoğu arkadaşımız simitlerini başlarının üzerinde taşıyarak satıyorlar, bazıları seyyar tezgâhlarda satış yapıyorlar. Allah’a şükür kimseye muhtaç almadan ekmeğimizin peşinde koşuyoruz” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X