Advert

FÜ’NÜN TEKNİK DESTEK PROJESİ FKA TARAFINDAN DESTEKLENDİ

FÜ’NÜN TEKNİK DESTEK PROJESİ FKA TARAFINDAN DESTEKLENDİ
FÜ’NÜN TEKNİK DESTEK PROJESİ FKA TARAFINDAN DESTEKLENDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 404 kez okundu.

Fırat Üniversitesi, Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, Yapı Malzemeleri Laboratuvarı Akreditasyon başvurusu hazırlıkları kapsamında kalite yönetim sistemi belgelendirme çalışmaları yürütülürken, hem bu çalışmalara destek olması hem de diğer mühendislik fakültesi bölümlerinin bu konuda eğitim almalarının sağlanması amacıyla Fırat Kalkınma Ajansı'na (FKA) Teknik Destek başvurusunda bulunuldu.

Fırat Kalkınma Ajansı’na (FKA), 2017 Yılı Kasım-Aralık Dönemi Teknik Destek Programı kapsamında 16 adet proje başvurusu yapılırken, bu projelerden 13 adedi başarılı bulundu. Fırat Üniversitesi'nin sunduğu, “Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ISO9001: 2015 Kalite Sistemine Hazırlık Projesi” isimli proje, başarılı bulunan projeler arasında yer aldı.

Fırat Üniversitesi ile Fırat Kalkınma Ajansı arasında 2 Şubat 2018 Cuma günü Proje Sözleşmesi imzalanmış ve resmi süreç başlamıştı. Resmi işlemlerin sonuçlanmasını müteakip en kısa zamanda eğitim çalışmaları başlayacak. Eğitim çalışmaları tüm mühendislik bölümlerini kapsayacak ve eğitimlere katılacak tüm personele sertifika verilecek.

Proje kapsamında verilecek olan eğitimlerin temel amacını Mühendislik Fakültesi akademik ve idari personellerinin kalite yönetimsistemi hakkındaki algılarının ve bilgilerinin artırılması oluşturuyor. Bu bağlamda, Mühendislik Fakültesi’nin nihai hedeflerinden biri ise bünyesindeki laboratuvarların akredite olarak Elazığ'a, bölgeye ve ülkemize daha kaliteli ve dünya standartlarında bir hizmet sunmak. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X