Advert

KONUTLARDA ‘SONA’ GELİNİYOR

KONUTLARDA ‘SONA’ GELİNİYOR
KONUTLARDA ‘SONA’ GELİNİYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1725 kez okundu.

GÜNEY ÇEVRE YOLU ÜZERİNDE YAPILIYOR

KONUTLARDA ‘SONA’ GELİNİYOR

 

İzzet TUMAY

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Karabaş, emeklilerin konut sahibi olmalarını sağlamak amacıyla Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Elazığ’da yapımı devam eden konutlarda, sona gelindiğini söyledi.

Kayabaş, Elazığ’da emekliler için 2+1 ve 3+1 şeklinde yapılan konutlar hakkında gazetemize yaptığı özel açıklamada, şunları söyledi: “Bizler Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Elazığ Şubesi olarak Elazığ’da ev sahibi olamayan emeklilerimiz için yapmış olduğumuz bu projeye gösterilen yoğun ilgi nedeniyle çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Konutların yapımı süratle devam ediyor. Artık sona gelindi diyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda yaptığımız bir organizasyonla konutlara yazılanları örnek daireleri görmeleri için bölgeye götürdük. Vatandaşlarımız örnek daireleri gezip görme imkânı buldular. Konutlara ciddi manada başvuru var. Bizler Tüm İşçi Emeklileri Derneği Elazığ Şubesi olarak evi olmayan emeklilerimizin ev sahibi olmaları için yoğun çaba gösterdik ve göstermeye de devam ediyoruz.”

Konut sahibi olmak için başvuran emekliler ile birlikte konutları gezerken emeklilerin yaşadığı mutluluğa ortak olduklarını belirten Kayabaş, "Emekli ve dar gelirliler için Meryem Dağı’nda yapılan TOKİ evlerinden 2+1 ve 3+1 örnek daireleri görmek isteyen emeklilerimizle konut alanını gezdiğimizde ne kadar önemli bir projeye imza attığımız ve vesile olduğumuzu anlamıştık. Emeklilerimiz taksitle sahip olmak için derneğimiz aracılığıyla başvuru yaptıkları daireleri görme imkânına kavuşmuşlardı. Yakın zamanda mart ayı gibi inşallah bu konutlarımız için kura çekimi yapılacak" dedi.

Kayabaş, konutlarla ilgili gelişmeleri dernek olarak emeklilere mesaj yolu ile ilettiklerini, mart ayı ile birlikte konutların kuralarının çekilmesinin planlandığını, bu konuyla ilgili gelişme olması durumunda emeklilere mesaj yolu ile bildirileceğini söyledi.

2012 yılında Emekliler Derneği olarak dönemin valisiyle yaptıkları çalışmalar sonucunda Zafran’da 385 konut yapıldığını ve kuraların 2017 yılında çekildiğini anımsatan Kayabaş, Meryem Dağı'nda da 363 konut yapıldığını, bu konutların ise bitme aşamasına geldiğini belirterek, “Meryem Dağı'nda Güney Çevre Yolu'nda 363 tane konut artık tamlanmak üzere. Bu konutlarımız emeklilerimiz ve dar gelirlilerimiz için yapılıyor. İnşallah mart ayı gibi kuralar çekilmiş olacak. Tabi burada bizim önceliğimiz evi olamayan kişilerdir” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​