Advert

İKİ GENÇ ÖĞRETMENDEN KAMU SPOTU

İKİ GENÇ ÖĞRETMENDEN KAMU SPOTU
İKİ GENÇ ÖĞRETMENDEN KAMU SPOTU İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1554 kez okundu.

ONLAR ÇOCUKLARI ÖNEMSİYOR

İKİ GENÇ ÖĞRETMENDEN KAMU SPOTU

 

Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ Özel Bilgem Okulları son dönemde ülkemizde artan çocuklara yapılan cinsel istismar ile kadına yönelik şiddeti önlemek ve farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalar yapıyor.

Özel Bilgem Okulları'nda görevli din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Mehmet Dağ ve beden eğitimi öğretmeni Burcu Bingölbalı, çocuklara yapılan cinsel istismar ile kadına yönelik şiddeti önlemek ve farkındalık yaratmak amacıyla bir kamu spotu hazırladı.

Haberkent’e açıklama yapan Dağ ve Bingölbalı, çocukların küçük yaşlardan itibaren özellikle özel bölgelerini bilmesi, dokunamayacak kişileri bilmesi ve maruz kalacakları istismarlarda ne şekilde tepki verecekleri konusunda bilgilendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Dağ şunları söyledi: “Türkiye’de son dönemde artan çocuklara yapılan cinsel istismar ile kadına yönelik fiziksel ve cinsel şiddetin artması nedeniyle anne ve babalar tedirgin. Öncelikle biz eğitimciler olarak elimizden geldiği kadar öğrencilerimize hem psikolojik hem sosyolojik hem de İslami açıdan bilgilendirmeye özen gösteriyoruz. Anaokulu öğrencilerinden başlayarak gücümüzün yettiği kadarıyla tüm öğrencilerimize eğitimler veriyoruz. Burcu hocamızla birlikte çocuklara yapılan cinsel istismar ile kadına yönelik şiddeti önlemek ve dikkat çekmek amacıyla bir kamu spotu hazırladık. Ders işlerken zaman zaman çocuklarımıza izletiyoruz. Hem birer eğitimci olarak hem de vatandaşlık görevi olarak ne kadar çok çocuğumuzda bu farkındalığı yaratabilirsek o kadar mutlu oluruz diye düşünüyorum.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​