Advert

5.7 MİLYON MUAYENE, 105 BİN AMELİYAT

5.7 MİLYON MUAYENE, 105 BİN AMELİYAT
5.7 MİLYON MUAYENE, 105 BİN AMELİYAT İRFAN ARSLAN
Bu içerik 356 kez okundu.

ELAZIĞ'DAKİ SAĞLIK KURUMLARINDA 2017 YILINDA YOĞUN BİR ÇALIŞMA DÖNEMİ GEÇİRİLDİ

5.7 MİLYON MUAYENE, 105 BİN AMELİYAT

 

İrfan ARSLAN

Elazığ’daki sağlık kurumları 2017 yılında yoğun bir çalışma dönemi geçirdi. Sağlık verilerine göre ilimizde 2017 yılında 5 milyon 700 bin kişinin muayene edildiği, bu kişilerden 105 bin 117‘sinin sağlığına kavuşması için ameliyat edildiği belirtiliyor.

İl Sağlık Müdürü Cahit Polat, ildeki sağlık hizmetlerinin hem artırılması hem de kalitesinin artırılmasına yönelik olarak çalışmalarını çok yönlü olarak devam ettirdiklerini belirterek şunları söyledi: “İlimizde sağlık sektörünün bir yandan ihtiyaçlarını giderme diğer yandan ise kalitesini artırmaya yönelik olarak yapılan çalışmaları daha iyi noktalara taşımanın çabası içindeyiz.

2017 yılında ilimizde 1 milyon 800 bini birinci basamakta olmak üzere toplam 5 milyon 700 bin hasta muayenesi yapılmış bulunmaktadır. Yine ilimizdeki sağlık kurumlarında 51 bin 770’i Sağlık Bakanlığı hastanelerinde olmak üzere il genelinde 105 bin 117 büyük, orta ve küçük cerrahi müdahale yapılmıştır.

Elazığ, yatak sayısı, kaliteli yatak sayısı, hekim ve sağlık personeli ve diğer sağlık hizmetleri verilerine bakıldığında bölgemizdeki iller arasında ilk sırada yerini almaktadır. Ülke sıralamasında ise Elazığ'ın ilk 20 il arasında yer aldığını görmekteyiz. Bilindiği gibi ilimizde yapımı devam eden ve bu yıl içinde hizmete açılması planlanan Şehir Hastanesi'nin de hizmete açılması ile birlikte ilimizdeki sağlık hizmetleri daha kaliteli hale gelmiş olacaktır.

İlimizdeki sağlık kurumlarının toplam yatak kapasitesi 2 bin 771’dir. Nitelikli yatak sayısı yüzde 49’dur. Sağlık alanında ülke verileri ile ilimizdeki verilere baktığımızda ülke ortalamasının üzerindeyiz. Bu olumsuz tabloyu olumlu hale getirmek adına yaptığımız çalışmalar var. Bu yıl içinde bu çalışmalarımızın bazılarının yapımına başlanacak bazıları ise hizmete açılacak. Hedefimiz sağlık sektöründe en iyi ve kaliteli hizmeti vermek ve verilerde de ülke ortalamasına gelmek.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​