Advert

FUTBOL OKULU İÇİN İMZALAR ATILDI

FUTBOL OKULU İÇİN İMZALAR ATILDI
FUTBOL OKULU İÇİN İMZALAR ATILDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 422 kez okundu.

Elazığspor Futbol Okulu projesinin imza töreni gerçekleştirildi. Elazığspor Kulübü tesislerinde gerçekleştirilen törene Elazığspor Başkanı Sedat Karataş, Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Futbol Okulu Sportif Direktörü Fatih Ahmet Çakar ve basın mensupları katıldı.

 

KARATAŞ: ALTYAPI DAHA GÜÇLÜ OLACAK

 

İmza töreninde ilk konuşmayı yapan Başkan Sedat Karataş, Elazığspor Kulübü’nün açılacak olan futbol okuluyla birlikte altyapısının daha güçlü olacağını vurguladı. Gençlerin bordo-beyazlı kulübe kazandırılması adına önemli bir gelişme olduğunu ifade eden Karataş, “Elazığspor Kulübü olarak yine bir ilki gerçekleştireceğiz. Gençlerimizi topluma ve altyapımıza kazandırma adına, Elazığspor Kulübü’ne kazandırma adına Elazığspor Futbol Okulu açılmasıyla ilgili bir sözleşme imzalıyoruz. Bu yapılacak olan işlemle birlikte Elazığspor’umuzun altyapısının daha güçlü olacağını ve gençlerimizin mahalle aralarında futbol oynayan çocuklarımızın ileriki yıllarda Elazığspor’a kazandırma adına büyük önem teşkil ettiğini düşünüyorum. 1967 yılında kurulan Elazığspor Kulübü’nün ilk kez bir futbol okulu olacak. Bütün yetki, sorumluluk ve kontrolü Elazığspor Kulübü’nde olacak. Elazığspor Futbol Okulu'nun Elazığ’a ve Elazığspor’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

ÇAKAR: YILIN 12 AYI HİZMET VERECEK

 

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Futbol Okulu Sportif Direktörü Çakar ise şunları söyledi: “Elazığspor Futbol Okulu projesinin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Kulüp Başkanımız Sedat Karataş’a, 2. Başkanımız Karahan Çelik’e ve saygı değer yönetim kuruluna çok teşekkür ederim. Futbol okulumuzun ilk amacı öncelikle iyi insan sonrasında ise iyi bir futbolcu olma konusunda eğitim vermektir. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılması temel hedefimizdir. Kulüp altyapılarının ihtiyaçlarına cevap verecek teknik-taktik ve kondisyonel futbolcuların yetiştirilmesindeki ilk basamak iyi futbol okullarıdır. Bu bilinçle Elazığspor Futbol Okulu, 06-15 yaş grubunun fizyolojik özelliklerini dikkate alarak Altyapı Koordinatörü Mehmet Kaplan öncülüğünde hazırlanmış antrenman programları ile çocukların bedensel gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Okul öncesi ve okul dönemindeki çocukların oyun ihtiyaçlarının en üst düzeyde olduğu düşünülerek oyun formatında hazırlanmış antrenman programları ile çalışmalarını sürdürecektir. Spor ahlakını kazanmış, kulübüyle özdeşleşmiş ve yetenekleri ile ön plana çıkmış olan çocuklarımız yarışmacı gruplara alınarak var olan yeteneklerinin en üst düzeye çıkarılması hedeflenmiştir. Futbol okulumuzun antrenmanlarına Elazığspor Futbol Okulunun malzemeleri ile katılım olacaktır. Futbol okulumuz yılın 12 ayı hizmet verecek ve sporcularımız için servis imkanı sağlanacaktır.”

Konuşmaların ardından Elazığspor Futbol Okulu’nun açılmasıyla ilgili imzalar atıldı.

Elazığspor Futbol Okulu kayıtları başlarken, kayıt yapmak isteyen sporcuların Üniversite Mahallesi Hanköy Sokak'ta bulunan Elazığspor Futbol Okulları ofisine başvurmaları gerektiği, Futbol Okulu antrenmanlarının ise 23 Nisan’da başlayacağı bildirildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​