Advert

BAŞVURULAR 1 MART'TA BAŞLIYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
BAŞVURULAR 1 MART'TA BAŞLIYOR
BAŞVURULAR 1 MART'TA BAŞLIYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1333 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Prim borcu nedeniyle emekli olamayanların emekli olabilmesi için SGK ile Ziraat Bankası arasında yapılan protokol ile emekli olunabilecek.

Yapılan protokolü değerlendiren Elazığ Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Ayhan Tuncer, “Emekli olmak isteyenleri çok yakından ilgilendiren açıklama geçtiğimiz günlerde bakanlığımız tarafından yapılmıştı. Prim borcu sebebiyle emekli olamayacaklar için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Ziraat Bankası, borcu olan Bağ-Kurluların emekliliğine imkan sağlayacak kredi işbirliği protokolünü imzalamıştı. 1 Mart itibari ile başvurular yapılacaktır” dedi.

Devletin sağladığı bu imkanı mağduriyet yaşayan vatandaşların iyi değerlendirmesine dikkat çeken Tuncer, “Borcu nedeniyle emeklilik hakkı kazanamayan Bağ-Kur’lular Ziraat Bankası’ndan kredi kullanmak suretiyle borçlarını ödeyerek emekli olabileceklerdir. Prim borcu olan vatandaşlarımız ziraat bankasından düşük faizli kredi alarak emekli olabilecekler. Çektikleri kredi ise alacakları emekli maaşından kesilecektir. Yapılan protokole göre sigortalılar, bankadan yüzde 1.28 faiz oranı ile 48 ay vade ile kredi kullanabilecek. Kredi kullanarak sigorta prim borcunu ödeyen sigortalılara emekli aylıkları bağlanacak. Sigortalıların kredi ödemeleri, bağlanan emekli aylığından Ziraat Bankası tarafından taksitler halinde tahsil edilecek” şeklinde konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA SAHTE SAĞLIK RAPORU ÇETESİ OPERASYONU: 26 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU
ELAZIĞ'DA FETÖ OPERASYONU