Advert

PAZARCI KÖYLÜLERE ‘UZAKLAŞTIRMA’ CEZASI MI VERİLİYOR!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
PAZARCI KÖYLÜLERE ‘UZAKLAŞTIRMA’ CEZASI MI VERİLİYOR!
PAZARCI KÖYLÜLERE ‘UZAKLAŞTIRMA’ CEZASI MI VERİLİYOR! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1587 kez okundu.

KÖYLÜLERİN SEMT PAZARLARINDAN UZAK BÖLGEDE TEZGÂH KURMALARI KAZANÇLARININ DÜŞMESİNE SEBEP OLUYOR

PAZARCI KÖYLÜLERE ‘UZAKLAŞTIRMA’ CEZASI MI VERİLİYOR!

 

İzzet TUMAY

 

Elazığ’ın muhtelif bölgelerinde kurulan semt pazarlarında köy mamulleri satışı yapılan alanlarla ilgili sıkıntı yaşanıyor. Köy mamulü satan köylülerin pazar içerisinde satış yapmaları yasak olduğu için farklı bölgelerde satış yapmak zorunda kalıyorlar.

Köylülerin kendi yetiştirdikleri ürünleri pazarlara getirerek vatandaşın istifadesine sunuyorlar. Çoğu vatandaş da organik olduğu için bu tür ürünlere oldukça fazla ilgi gösteriyor. Ancak geçmişte de yaşandığı gibi son günlerde de semt pazarlarında köylü pazarcılar kendilerine semt pazarlarının kurulduğu yerlerin uzağında tezgâh açtıkları için sıkıntı yaşadıklarını belirtiyorlar.

 

'BİZİM KİME NE ZARARIMIZ VAR?'

 

Semt pazarında gerekli izinleri alarak satış yapan esnafların sattığı ürünleri satmadıkları sürece kimseye herhangi bir zararlarının olmadığını belirten köylü pazarcılar, "Bizim sattığımız ürünler içerisinde semt pazarcılarının sattığı ürünler yer almıyor. Biz; köyde ektiğimiz ürünleri getirip satıyoruz. Köy yumurtası, pestil, fasulye ve buna benzer ürünleri satıyoruz. Ancak son zamanlarda bizlerin tezgah açtığı yerler pazarlardan uzak bölgeler olmaya başladı. Bizler pazarlardan ne kadar çok uzak olursak satışlarımız o kadar az oluyor. Bizler tabi ki pazarların içerisine girerek satış yapalım demiyoruz. Ancak en azından bu pazarların çok dışında kalmayan yerlerde satış yapmak bizler için en güzeli olacaktır” dediler.

 

'KÖY MAMULLERİ SATTIKLARI SÜRECE SORUN OLMAZ'

 

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, köy mamulleri satışı yapılan alanların dışına çıkılmaması durumunda sorun yaşanmayacağını ifade etti.

Semt pazarı kurulan alanlara yakın belli bölgelerde köy mamulleri satanlarla pazarcılar arasında yaşandığı iddia edilen ‘yer’ sıkıntısı ile ilgili konuşan Başkan Yanılmaz, köy ürünleri satışı için ayrılan bölgelerin dışında satış yapılmadığı sürece herhangi bir sorunun yaşanmayacağını belirterek, “Semt pazarlarında köylülerin satış yapacakları alanları belli. Kendilerine tahsis edilen alanlarda satışlarını yapıyorlar. Bu konuda herhangi bir problem yok. Ayrıca yine Hilalkent Mahallesi'ndeki semt pazarının olmadığı 6 gün boyunca satış yapıyorlar. Bu arkadaşların semt pazarlarında kendilerine ayrılan yerlerde satış yapmalarında herhangi bir sıkıntı yok. Tabi ki köy mamulleri olmak şartıyla. Zaten semt pazarlarında köylü mamullerinin satıldığı alanlar belli” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
MİLLİ HOCADAN, MİLLİ PROJE
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ