Advert

KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ MART AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ MART AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
KÜÇÜK MİLLET MECLİSİ MART AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 394 kez okundu.

Her ay farklı bir konu ile bir araya gelen Küçük Millet Meclisi, Mart ayı toplantısını Emniyet Müdürlüğü'nün eski alanına ne yapılması gerektiğine ve erkek şiddetine ayırdı.
Küçük Millet Meclisi Mart ayı toplantısını gerçekleştirdi. Küçük Millet Meclisi üyeleri, yerel gündemde yıkılan emniyet müdürlüğü alanının TOKİ'ye verilip, verilmemesini görüştü.
HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban, alanda kongre vadisi ve şehitlerin anılacağı bir mekan yapılması önerisinde bulundu. Çoban, “Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü'nün şehir dışına taşınacak olması, Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi'nin bulunması, orası çok büyük bir adaydı. Biz dedik ki bu ada toplamda değerlendirilsin. Ardıçıoğlu Kültür Merkezi'nin yanına 2 bin kişilik ve bin kişilik 2 tane daha kongre merkezi kurulsun. Orası kongre vadisi olsun. Çünkü Ankara'dan bu tarafa bir kongre vadisi yoktu. Ön tarafta da şehirlerimizi unutmayacağımız bir mekan tasarlansın. Belki bir cami de yapılırsa orası da bir protokol camisi olur. Bu bizim önerimiz. Bunu konutun haricinde neye verirseniz biz varız” ifadelerini kullandı.

“YEŞİL ALAN VE GENÇLİK MERKEZİ OLARAK DEĞERLENDİRİLEBİLİR”

İlim ve Hayra Hizmet Vakfı Genel Başkanı Zülfü Biçerer, alanın yeşil alan ve gençlik merkezi olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. “Sivil toplum örgütleri olarak buranın güzel bir bahçe ve ya oturma alanları olması, yeşil alan olması bizim öncelikle temennimizdir. Burası üniversite çevresinde olduğu için buraya kütüphanesiyle, oturma yerleriyle, gezme yerleriyle gençlik merkezi gibi bir proje olabilir. Orada bir park, bahçe düzenlemesi olması daha uygun olur” diye konuştu.
Azadi Hareketi İl Temsilcisi Atik Okuyucu da, alanda konut istemediklerini ifade ederek, “Emniyet sarayı yerine toplu konut yapılmasını uygun görmüyoruz. Dolayısıyla orada Elazığ'ımıza yakışan kongre salonu ve yahut park, bahçeler yapılması daha uygundur. Orayı simgeleyen bazı şeylerin olması bizi memnun edecektir” şeklinde konuştu.

“YEŞİL ALAN, ANIT VE BİR TOPLANMA ALANI YAPILABİLİR”

Emlakçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kıran ise, eski Emniyet Müdürlüğü'nün yerini, yeşil alan, anıt ve afetlerde kullanılacak bir toplanma alanı olarak görmek istediklerini söyledi. Kıran yaptığı konuşmada, “Emniyet Müdürlüğümüzün yerinde bir beton yığını ve ya ev yapılmasına bende karşıyım. Burada insanlarımızın oturabileceği, rahat nefes alabileceği bir parkın yapılmasını, polis, asker şehitlerimizin bir abidesinin oraya dikilmesini istiyoruz. Orada Elazığ'ın bir toplantı yerinin yapılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.
Toplantı erkek şiddeti ve Türkiye'de kadın ile çocuğun yerinin görüşülmesiyle devam etti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X