Advert

BU ÇOCUKLARI ‘KİM’ DİLENDİRİYOR?

BU ÇOCUKLARI ‘KİM’ DİLENDİRİYOR?
BU ÇOCUKLARI ‘KİM’ DİLENDİRİYOR? İRFAN ARSLAN
Bu içerik 730 kez okundu.

BU ÇOCUKLARIN ELİNE MENDİL, TARTI VERİP DİLENDİRENLER NE AMAÇLIYOR?

BU ÇOCUKLARI ‘KİM’ DİLENDİRİYOR?

 

İzzet TUMAY

Elazığ’da sayıları her geçen gün artan ‘çocuk’ dilenciler ile ilgili sorun büyürken, bu soruna kalıcı bir çözüm bulunması ve bu çocukların sokaklardan kurtulması adına çalışma yapılması istendi.

Kendi kararlarını kendileri alacak yaşta olmayan bu çocukların neden ve kimler tarafından sokaklarda dilendirildiği bilinmiyor. Özellikle Gazi, Valifahribey caddeleri, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Kapalı Çarşı ve Belediye Çarşısı civarında görülen çocuk dilencileri kimlerin sokaklara mahkûm edip dilendirildiği bilinmiyor. Çocukların yerinin sokaklar olmadığını ifade eden vatandaşlar, “Bu çocukların evlerinde ya da okullarda olması gerekirken sokaklarda dilenmeleri kabul edilir bir durum değil. Dikkat çeken bir nokta ise; bu çocuklar hep toplu olarak geziyorlar. Üzerlerinde ne doğru dürüst elbise var, ayaklarında ise ayakkabı. Yazık bu çocuklara” dediler.

Bu çocuklara sokaklarda dilenmenin yolunu açan kişilerin bulunması ve gerekli yaptırımların uygulanması ile birlikte, çocukların sokaklardan kurtulacağını iddia eden vatandaşlar, “Bu çocuklar yaşları itibariyle doğru kararlar verebilecek yaşta değiller. Bu çocukları dilenmeye zorlayanlar kimler ise bulunması ve gerekli yasal işlemler yapılmalıdır. Bu çocuklar kim veya kimler tarafından sokaklarda dilenmeye zorlanıyor? Bu konuda ilgili mercilerin kısa zamanda çözüm odaklı bir çalışma yapmalarını bekliyoruz. Bu çocuklar sokaklardan kurtarılmalı" diye konuştular.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X