Advert

ÖĞRENCİLER, EBRU SANATI İLE STRES ATIYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ÖĞRENCİLER, EBRU SANATI İLE STRES ATIYOR
ÖĞRENCİLER, EBRU SANATI İLE STRES ATIYOR   İRFAN ARSLAN
Bu içerik 537 kez okundu.

Fırat Üniversitesinde (FÜ) açılan Ebru sanatı ile öğrenciler, hem sınav stresinden uzaklaşıyor hemde sanat öğreniyor.   
  FÜ ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde Eğitim Fakültesinde atölyede ebru sanatı kursu açıldı. Öğrenciler, Ebru sanatı hocası Emine Fırat Tuncer eşliğinde, aldıkları kursla hem sınav stresinden uzaklaşıyor hemde sanat öğrenerek boş zamanlarını değerlendiriyor. 
  Ebru sanatını öğrencilere öğreten Emine Fırat Tuncer, kurslara ilgilinin her geçen gün arttığını aktardı. 
  Üniversite öğrencilerine hem Ebru sanatını öğretmek hem de boş vakitlerini değerlendirmelerini sağlamak amacıyla bu kursu düzenlediklerini belirten Tuncer, “Buraya gelen öğrencilerimiz yoğun ders ortamlarının dışında boş vakitlerini ebru sanatına gelerek değerlendiriyorlar. Amacımız burada hem öğrencilerimize  ebru sanatını öğretmek, hem de sosyal faaliyetlerini daha iyi şekilde değerlendirmeleri konularında onlara yardımcı olabilmek. Burada öğrencilerimiz, içlerinde gelen duygularını ebru sanatına döküyorlar. İlerleyen zamanlarda sergi açmayı planlıyoruz” dedi. 
  Fırat Üniversitesinde eğitim gören öğrenciler ise, sınav stresinden uzaklaşmak ve unutulmaya yüz tutmuş Ebru sanatını tanıtmak amacıyla bu kursa geldiklerini aktardı. 
  Geleneksel Türk sanatının en önemli dalları arasında yer alan ve unutulmaya yüz tutmuş Ebru sanatının öğrencilere öğretilmesinin önemli bir kültürel etkinlik olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, öğrencilerin eğitim-öğretim faaliyetleri dışında sanat alanında da kendilerini geliştirmesinin kendisini mutlu ettiğini söyledi. 
  Öte yandan FÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün destekleriyle, öğrenciler tarafından yapılan Ebru eserlerini içeren bir kitapçığın baskısı yapıldığı bildirildi. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI