Advert

MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK, ŞOFÖRLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ

MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK, ŞOFÖRLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ
MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK, ŞOFÖRLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 340 kez okundu.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, pazar gününü taksici esnafına ayırdı. Elazığ’da hizmet veren taksi duraklarında şoförlerle bir araya gelen Öztürk, sorunları dinledi.

Hafta sonunu seçim bölgesi Elazığ’da geçiren Ak Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, pazar günü şehir merkezinde hizmet veren taksici esnafı ile bir araya geldi. Elazığ’da taksi duraklarında esnaflarla bir araya gelen Ak Parti Milletvekili Öztürk, sorunları dinledi.

Taksici esnaflarından Mikail Karaca, en büyük sorunlardan birinin korsan taksicilik olduğunu belirterek, “Yaklaşık 1 yıldır buradayız, zaten Elazığ’da taksicilik iş yapan bir meslek değil, yapan duraklar da belli başlı yerler” dedi.

Milletvekili Öztürk ise, “Biz her zaman hükümet olarak şoför esnafımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Son çıkardığımız yasa da geçen sene 2017’den belli geçerli olan 2019 yılının Haziran ayına kadar yeni taksi alımında ÖTV muafiyeti vardı. Gezdiğim duraklarda da hemen hemen büyük bir kısım arabalarını yenilemişler, yeni araba almışlar. Bu çok güzel, hem kendileri açısından çok fazla masraflı olmadan işlerine devam etmeleri, hem de müşteri açısından yeni araçlar doğru bir olay. Bizim de amacımız inşallah bundan sonra da şoför esnafımızın sıkıntılarını çözmek, onlara yardımcı olmak. Çünkü şoför esnafı bizim vazgeçilmez insanlarımız. Onlar çok güzel hizmet veriyorlar, kamu hizmeti veriyorlar. Vatandaşın talepleri, istekleri, seyahatinde, gezisinde ciddi manada biz şoför esnafını takdir ediyoruz. Kendi mesleklerine sahip, hizmetleri, insanlıkları, mütevazilikleri taktire şayan insanlar Allah işlerini güçlerini rast getirsin, her türlü kazadan beladan uzak tutsun” ifadelerini kullandı.

 

“TAKSİ DURAKLARI BİR İHTİYAÇ”

 

Öztürk, korsan taksiciliğin Elazığ’da önüne geçilebilmesi için ilgili kurumlarla görüşeceklerini belirterek, “Mevcut ruhsatı olup, durak yerleri olan taksiciler için de sıkıntılı. Biz bunları inşallah Belediye ile Şoförler Cemiyeti ile Valilik ile görüşerek bunları da çözmek lazım, önlemek lazım. Çünkü taksi durakları bana göre bir ihtiyaç. Müşteriler geldikleri zaman rahatça oturabilir, burada bekleyebilir, hizmet daha güzel, daha iyi olur ve bu duraklar da hakikatten güzel oldu. Ben ayrıca taksici esnafını da tebrik ediyorum. Çok güzel mekanlar var. Gerekli bir mekandı, geç de olsa bunların sayılarının artmasında fayda var. Ben taksici esnaflarımıza gayretlerinden, çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X