Advert

GEL: FIRAT ÜNİVERSİTESİ ARAZİSİ İÇİN TOPLANTI YAPILMALI

GEL: FIRAT ÜNİVERSİTESİ ARAZİSİ İÇİN TOPLANTI YAPILMALI
GEL: FIRAT ÜNİVERSİTESİ ARAZİSİ İÇİN TOPLANTI YAPILMALI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 599 kez okundu.

MASSAD Başkanı Fethi Ahmet Gel, geniş kapsamlı bir toplantı yapılarak Fırat Üniversitesi arsasının tekrar masaya yatırılmasını istedi.

MASSAD Başkanı Fethi Ahmet Gel, Dubaili yatırımcılar ile ilgili açıklamalarda bulundu. MASSAD Başkanı Gel, Fırat Üniversitesi arsasının önemine değinerek, arsa ile ilgili tekrar bir toplantının yapılması gerektiğini söyledi.

Dubaililerin Elazığ’dan kaçırılmaması gerektiğine dikkat çeken Gel, “Sermaye her şeyden önce kaçırılmamalıdır. Sonuçta küresel sermayenin sağlıklı, güçlü limanları aradığını biliyoruz. Bu anlamda da İslami sermayenin de Elazığ’a yönelmesi Elazığ içinde bir kazanımdır. Önemli olan Dubailileri Elazığ’dan kaçırmamak lazım. Konunun daha sağlıklı irdelenmesi için tüm Elazığ’ın tüm sivil toplum kuruluşlarının başkanlarını ve Ticaret Odası Başkanı'nı, Elazığ Belediye Başkanımızın yapacağı bir organizasyon doğrultusunda Fırat Üniversitesinin arazisinin Sayın Rektörümüz ve ekibi ile birlikte yeniden değerlendirmesi kanaatindeyim” ifadelerine yer verdi.

 

“YATIRIM YATIRIMI GETİRİR”

 

Fırat Üniversitesi arsasının Dubaililere verilmemesi kararının ardından değerlendirmede bulunan Gel, “Dubailileri kaçırmak istemiyoruz. Sermaye sermayeyi getirir, yatırım yatırımı getirir. Antalya’ya bakacak olursanız, Türkiye’nin değişik turistik bölgelerine bakacak olursanız, %70’i yabancı sermayenin yatırımının olduğu bölgelerdir. Elazığ’da yabancı sermayeli merkez haline getirilebiliriz. Dubailileri kaçırmamamız lazım. Sayın Valimizin gayretini takdirle karşılıyoruz. Sayın Valimize sivil toplum örgütleri olarak destek verme zamanıdır. Fırat Üniversitesi arazisinin de sayın rektörümüzün öncülüğünde, Belediye Başkanımız ve sivil toplum örgütlerimizle birlikte geniş katılımlı bir organizasyon yapılması halinde problemin çözüleceği kanaatindeyiz. Elazığ'ın yabancı sermayeye ihtiyacı var. Çünkü biz şu an Elazığ’ın kalkınmasından bahsediyorsak bu tür küresel sermayelere de kapımızı açmalıyız” dedi.

Fırat Üniversitesi arazisinin geniş çaplı bir toplantıya tekrar masaya yatırılmasını talep eden Başkan Gel, “O arsanın yeniden rektörümüzün, sivil toplum örgütlerinin, yapılacak organizasyon ile Dubaililere verilmesi konusunda hemfikiriz. Dubaili iş adamları da yapacakları yatırımları somut olarak ortaya koymalıdırlar. Kamuoyunun endişesinin ve tedirginliklerini gidermek zorundalar. Dediğim gibi sermaye sermayeyi çeker yatırım yatırımı çeker, kaçırmamalıyız. Sayın Rektörümüzün de bu konuda duyarlı olacağını düşünüyorum” diye konuştu. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X