Advert

O MEYVE TANE İLE SATILIYOR

O MEYVE TANE İLE SATILIYOR
O MEYVE TANE İLE SATILIYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 385 kez okundu.

FİYATI YARIM ALTINI BULDU

O MEYVE TANE İLE SATILIYOR

 

Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ’da, mart ayına girdiğimiz şu günlerde yaz meyveleri tezgâhlardaki yerini almaya başladı. Fiyatı ile dikkatleri üzerine çeken meyve yaz ayının vazgeçilmez meyvesi erik oldu.

Fiyatı altınla yarışan erik tane ile satılıyor. 5 tanesi 25 lira olan eriğin kilosu 400 ile 450 lira arasında satışa sunuldu. Sebze ve meyve fiyatlarındaki fiyatları Elazığ’ın büyük manavlarından biri olan Köşem Manavı işletmesinin yetkililerine sorduk. Sebze fiyatlarında bir düşüş yaşandığını dile getiren yetkililer, “Domates ve salatalık fiyatları geçen yılın bu aylarına göre düştü. Domates ve salatalık şuanda 2 liraya satılıyor ve önümüzdeki hafta fiyatları düşeceğini tahmin ediyoruz. Havaların ısınmasıyla birlikle sebze fiyatları düşecek. Biber ve patlıcan fiyatları biraz daha yüksek. Patlıcan geçen hafta 3,5 lirayken bu hafta 4,5 lira oldu. Biber 3 lirayken 4 lira oldu. Patlıcanın fiyatının yüksekliği üretimin az olmasından kaynaklanıyor. Kış mevsiminde yeşilliklerin fiyatı uygun. Limon 2 lira, ıspanak 1,5 lira, marullar 2 lira, havuç 2 lira, maydanoz 1 lira” dedi.

Kış meyvelerinin tezgahlardan kalkmaya başladığını belirten yetkililer şunları söyledi: “Armut 4 lira, kivi 5 lira, yaz meyveleri artık çıkmaya başladı. Çilek, kayısı çağlası, erik, kiraz, üzüm Antalya’dan geldi. Çilek şu anda 6 liraya satılıyor. Çilek satışlarımız iyi durumda. Sezon sonu olduğu için Anamur muzunun fiyatı arttı. Üzümün kilosu şu anda 9 lira.

 

ERİK ALICI BULAMIYOR

 

En pahalı meyve şu anda erik. İçerisinde 5 adet erik olan paketi 20-25 liraya satıyoruz. Genel olarak vatandaşlar eriği aşerenler ve hastalar için alıyorlar. Fiyatı çok pahalı olduğu için bunları aş erenler ve hastalar için getiriyoruz. Eriğin kilosu 400 ile 450 lira arasında değişiyor. Çoğu zaman tane ile satıyoruz. Önümüzdeki aylarda eriğin fiyatının ucuzlayacağını düşünüyoruz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karabük maçı biletleri satışa sunuldu
Karabük maçı biletleri satışa sunuldu
ODA BAŞKANLARINDAN BAŞSAVCI KÖSE' YE ZİYARET
ODA BAŞKANLARINDAN BAŞSAVCI KÖSE' YE ZİYARET