Advert

ELAZIĞLILAR BONN’DA BİR ARAYA GELDİ

ELAZIĞLILAR BONN’DA BİR ARAYA GELDİ
ELAZIĞLILAR BONN’DA BİR ARAYA GELDİ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 427 kez okundu.

Almanya’nın Köln şehrinde bir araya gelen Elazığlılar bu kez Bonn’da Avrupa Elazığlılar Dayanışma ve Kalkınma Birliği'nin temellerini atmak için bir araya geldi.

Almanya’nın Bonn şehrinde yapılan toplantıya Almanya’nın çeşitli şehirlerinden gelen iş adamları arasında Mirbey Adam, Gürbüz Yıldız, Gazi Şenal, Alaattin Öner, İsmet Kızılgöz, Eyyüp Demirbağ, Ebubekir Duran, Sabri Barış, Aydın Gülaçtı, Ramazan Boztepe, Mehmet Tunç, mühendis Zafer Estetik ve basın danışmanı İlhan Kılıç katıldı.

Toplantılarda katılımın her geçen gün daha da artmasından dolayı dernek kurmaya karar verdiklerini açıklayan Mirbey Adam, "Her meslekte her dalda isim yapmış hemşerilerimin olduğunu görmek bizleri çok sevindirdi ve bu birliğin kuruluşunu çoktan hak ettiler" dedi. Adam, "Kuracağımız bu birliğin hiçbir parti veya kuruluşa bağlı olmayacak, sadece Elazığ ve Elazığlı hemşerilerimize hizmet edecek. Kafamızda bir çok proje var. İlk etapta Elazığ vişne mermerini tüm Avrupa’da tanıtılması ve kullanılmasını sağlamak olacak. Elazığ’ın bir markası olan Elazığspor’un bir Alman takımı ile dostluk maçı ile Elazığ’ın lobisini gerektiği gibi oluşturmak istiyoruz. Bizim bütün hedefimiz Elazığ olacak" diye konuştu.

Toplantıya katılan iş adamı Aydın Gülaçtı ise, "Avrupa’da Elazığ lobisinin eksikliğini çok gördüm. Elazığ Avrupa, Almanya değil Türkiye’de de sahipsiz maalesef. Elazığ ürünlerinin tanıtılmasında sıkıntı var. Bunun sağlanması başta milletvekilleri olmak üzere tüm Elazığlıların asli görevidir" dedi.

Avrupa Elazığlılar Dayanışma ve Kalkınma Birliği'nin Almanya’nın Köln şehrinde kurulmasına karar verildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık