Advert

ŞÖNİM, KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE BROŞÜRÜ DAĞITTI

ŞÖNİM, KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE BROŞÜRÜ DAĞITTI
ŞÖNİM, KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE BROŞÜRÜ DAĞITTI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 431 kez okundu.

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü'nde görevli meslek elemanları merkeze bağlı köylerde düzenledikleri toplantılar ile kadına yönelik şiddetle mücadele yolları hakkında bilgiler vererek "Kadına Şiddete Karşı Buraydım De" broşürlerini dağıttılar.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi Elazığ Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü çalışmalarına devam ediyor. Farkındalık oluşturmak adına Elâzığ’da merkeze bağlı köylerde bilgilendirici toplantılar düzenlenerek hanede yaşayan kadınlar yasal hakları konularından bilgilendirildiler.

Kırsal kesimde yaşayanları kendileri için önemli olduğunu dile getiren şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Orhan Yavuz, "Aile ve Sosyal Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezimizde görevli meslek elemanlarımız kırsalda yaşayan kadınların bilgilendirilmesi amacıyla saha çalışmalarına devam etmektedirler. Kırsalda yaşayan vatandaşların tek tek dolaşarak broşür dağıtıldığını ve yapılan toplantılara ile Kadınlara karşı ayrımcılığı önlemek, kadının insan haklarını korumak ve geliştirmek, kadınların toplumsal hayatın tüm alanlarında hak, fırsat ve imkânlardan eşit biçimde yararlanmalarını sağlamak için 6284 Sayılı Kanun kapsamında Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü olarak hizmetlerimiz devam edecektir" dedi. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık