Advert

363 KONUT İÇİN MÜRACAATLAR BAŞLADI

363 KONUT İÇİN MÜRACAATLAR BAŞLADI
363 KONUT İÇİN MÜRACAATLAR BAŞLADI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1027 kez okundu.

TOKİ tarafından Elazığ’da emekliler ve dar gelirli vatandaşlar için yapılan konutları temin etmek isteyenler için müracaatlar başladı. Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Vedat Gür, müracaat şartlarını açıkladı. Emekli ve dar gelirli vatandaşların konut sahibi olması için TOKİ tarafından Elazığ’da yapılan konutlar için müracaatlar başladı.

Geçen yıl mayıs ayında çekilişi yapılan 385 konutun hak sahiplerine anahtar tesliminin nisan ayı içerisinde yapılacağını söyleyen Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Vedat Gür, “Anahtar teslimi Nisan ayı içinde gerçekleşecek ancak o da kesin değil. Geriye kalan 9 dairemiz var zemin katta, onların kura tarihi de bizlere haber verilecek, bizler de basına sunacağız. 2 yıl önce eski Valimiz Murat Zorluoğlu’nun karşısına çıktığımızda Türkiye genelinde böyle bir TOKİ olduğunu özellikle de Batman ilinde girişim oldu, Elazığ’da neden olmasın dedik ”ifadelerini kullandı.

 

“ELAZIĞ SON DÖNEMLERDE VALİ ANLAMINDA ÇOK ŞANSLI”

 

Yapımı tamamlanmak üzere olan 363 konut için de müracaatların başladığını ifade eden Gür, “363 konutun 303 tanesi 2+1 net 61 m2, 3+1’ler ise 60 tane olup 90 m2’dir. Müracaat etmek isteyen dar gelirlilerimiz, engellilerimiz, şehitlerimiz ve emeklilerimiz Halk Bankası şubesine gidip, 2+1’e müracaat edecekler bin TL, 3+1’e müracaat edecekler ise iki bin TL yatıracaklardır. Vatandaşlar önceden başkanım tercihlerimizi neye göre yapacağız, nasıl yapacağız diye böyle yatırmaları tercih ayırma noktasıdır. Elazığ son dönemlerde Valilik anlamında çok şanslı. Murat Valimiz ve Çetin Valimiz Elazığ ve Elazığ emeklisine değer veren, spor camiasına değer veren. Çok değerli valimiz, abimizdir ”dedi.

Konutların ödemelerinde kolaylık sağlanması için destek isteyen Gür, “17 bin üyeden 20 kişi müracaat edip ödeyebilir maksimum 25 kişi. Gerek devletimiz, gerekse TOKİ yetkililerinin gözden geçireceğini biliyorum ancak bu alınmış karardır. Büyük ümitlerle TOKİ’ye bel bağlayan, ben TOKİ aracılığı ile ev sahibi olabilirim diyen vatandaşlarımız ödeme şekillerini görünce tamamen hayal kırıklığına uğradı” diye kaydetti. 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​
YENİ BASIN KARTI YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI​