Advert

PARK YASAĞI LEVHASI ‘SÜS’MÜ?

PARK YASAĞI LEVHASI ‘SÜS’MÜ?
PARK YASAĞI LEVHASI ‘SÜS’MÜ? İRFAN ARSLAN
Bu içerik 815 kez okundu.

PARK YAPILMASI YASAK OLAN BÖLGELERE ARAÇ PARK EDİLMESİ TRAFİKTE SIKINTIYA NEDEN OLUYOR

 

PARK YASAĞI LEVHASI ‘SÜS’MÜ?

 

İzzet TUMAY

Elazığ’da trafikte yaşanan sorunlar her geçen gün artıyor. Bunun yanında trafiğe katılan araç sayısı da hızla arttığı için trafik akışında ciddi problemler ortaya çıkıyor. Özellikle Elazığ şehir merkezinde araç park edecek bölgeler yeterli olmadığı için araçların ‘park’ edilmesi yasak olan bölgelere park edilmesi sıkıntılara neden oluyor.

Elazığ’da trafikte yaşanan sıkıntılar, trafiğe katılan yeni araçlarla birlikte artarken, özellikle şehir merkezinde cadde ve sokaklarda çift taraflı, park yasağı olan yerlere ve kaldırımlara araç park edilmesi trafik akışında sıkıntılara neden oluyor.

‘Park yasaktır’ levhalarına rağmen yasağı aldırmayan ve araçlarını yasak olan bölgelere bırakan sürücüler yüzünden trafiğin bazen kilitlenme noktasına geldiğini belirten vatandaşlar, “Elazığ’da ‘trafik sorunu’ maalesef had safhaya ulaşmış durumda. Her geçen gün içinden çıkılamaz hale gelen trafik sorununa artık kalıcı bir çözüm bulunması gerekiyor. Trafik tabiri caizse ‘arap’ saçına dönmüş durumda. Özelikle akşam saatlerinde trafik bazı bölgelerde tıkınma noktasına geliyor. Artık Elazığ’da cadde ve sokaklarda gelişi güzel araçlar park edildiğini görüyoruz. Park yasağı levhasına aldıran dahi yok. Kimse levhayı görmüyor. Gelişi güzel bırakılan araçlar yüzünden sıkıntılar yaşanıyor. Bunun yanında artık insanların yürümesi için yapılan kaldırımlara bile araç park edildiğine şahit oluyoruz. Özellikle merkez cadde ve sokaklarında yapılan çift yönlü parklar, park yasağı levhası olmasına rağmen araçların park edilmesi nedeniyle trafik akışında sorunlar yaşanıyor” dediler.

 

‘PARK YASAKTIR’ LEVHASININ DİBİNE ARAÇ PARK EDİLİYOR

 

Trafik akışında sorun yaşanmaması adına bazı cadde ve sokakların belli bölümlerinde park yasağı uyarı levhalarının yerleştirildiğini ancak bu levhaların dikkate alınmadığını belirten vatandaşlar, park yasağı bulunan bölgelere araç park edilmesinin yaşanan trafik sorununu içinden çıkılamaz bir hale gelmesine neden olduğuna dikkat çektiler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık