Advert

VATANDAŞ TEDİRGİN!

VATANDAŞ TEDİRGİN!
VATANDAŞ TEDİRGİN! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 625 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ Sürsürü Mahallesi'nde sürü halinde dolaşan sokak köpekleri, okula giden öğrencileri ve velileri tedirgin ediyor. Köpeklerden korkarak okullarına gitmek istemeyen öğrenciler, yetkililerin bu köpekleri barınaklara götürülmelerini istiyor.

Elazığ Merkez'e bağlı Sürsürü Mahallesi'nde başıboş ve sürü halinde gezen sokak köpekleri, okullarına giden öğrencilerin korku dolu anlar yaşanmasına neden oluyor. Özellikle, mahalle içerisinde bulunan, ilkokulun etrafında dolaşan köpekler için veliler, yetkililerden yardım istiyor. Yetkililerden sokak köpeklerini hayvan barınağına götürmelerini isteyen öğrenci velileri, şunları söyledi: “Biz hayvanları seviyoruz ama çocuklarımızdan dolayı rahatsız oluyoruz. Bu hayvanların yaşamlarını rahat sürdürmesi ve çocuklarımızın karşılaştığı tehlikeye karşı, yetkililerden yardım bekliyoruz. En azından bu sokak köpeklerini hayvan barınaklarına götürürlerse, köpekler içinde yaşam kolaylaşır. Sonuçta bu köpekler aç. Çöplükten besleniyorlar. Özellikle ilkokulumuzun çevresinde yoğun bir şekilde sürü halinde geziyorlar. Çocuklarımız bundan dolayı okula gitmek istemiyor.

İMAM EFENDİ BULVARINDA BİLE…

Sadece sabah saatlerinde değil, akşamları Sürsürü Mahallesi'nin en işlek yeri olan İmam Efendi Bulvarı'nda bile başıboş köpeklere rastlamak mümkün. Akşam yürüyüş yolunda yürüyüş yaparken birden köpekler önümüze çıktı. Bizler tedirginiz. Buradan, belediye yetkililerine sesleniyoruz, lütfen bu sıkıntımıza kulak verin” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X