Advert

TORAMAN: ESNAFIN SIKINTISI ARTIYOR

TORAMAN:  ESNAFIN SIKINTISI ARTIYOR
TORAMAN:  ESNAFIN SIKINTISI ARTIYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 408 kez okundu.

KOMŞU İLLERDE ZAM YAPILMASINA KARŞILIK ELAZIĞ'DA ZAM TALEPLERİNİN KARŞILIK BULMADIĞINI BELİRTEN TORAMAN:

ESNAFIN SIKINTISI ARTIYOR

 

İrfan ARSLAN

Elazığ’da toplu ulaşımda hizmet veren araçların yolcu taşıma ücretlerinin artırılması talebinin olumlu karşılık bulmadığı bildirildi.

Elazığ Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, komşu illerde taleplerin olumlu cevap bulduğunu belirterek şunları söyledi: "Biz de ilimizde toplu taşıma hizmeti veren esnafımızın sıkıntılarını azaltması adına taşıma ücretlerine zam talebinde bulunduk. Bilindiği gibi başta akaryakıt olmak üzere tüm girdiler zamlandı. Bunun yanında diğer alanlarda da ücret artışları yapıldı. Belediye bile aldığı ücretleri yüzde 10 oranında artırdı. Esnaflarımızın yaşadığı sıkıntıların azaltılması adına bizde yalcı taşıma ücretlerinin küçük bir artış yapılmasını talep ediyoruz.

Komşu illerde yapılan zamların ilimizde de uygulanmasını istiyoruz. Öğrenci taşıma ücretinin 1,5 TL’ye, tam abonman bilet ücretinin ise 2 TL’ye yükseltilmesini talep ediyoruz. Bu artışlar belki vatandaşlarımızın ekonomik yüküne bir külfet getirecek ancak esnaflarımızın sıkıntıları da giderek artıyor. Akaryakıt ücretleri sürekli zamlanıyor, vergiler yükseliyor,  yedek parça fiyatları artıyor, lastik fiyatları artıyor, diğer giderler de zamlanıyor. Biz iki yıldır herhangi bir zam almadık. İki yıl öncesi fiyatlar ile toplu taşıma hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Esnaflarımızın en azından sıkıntılarını azaltma ve bir nebze nefes almasını sağlamak adına bu talebimizin olumlu cevap bulmasını bekliyoruz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık