Advert

SAVICI: YANLIŞ BİR ADIM ATILIYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SAVICI:  YANLIŞ BİR ADIM ATILIYOR
SAVICI:  YANLIŞ BİR ADIM ATILIYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 504 kez okundu.

ŞEKER FABRİKALARININ KURULDUĞU İLLERDE ASIL AMACIN KÂR DEĞİL, BÖLGENİN EKONOMİK KALKINMASINA KATKI SAĞLAMAK OLDUĞUNU BELİRTEN SAVICI:

YANLIŞ BİR ADIM ATILIYOR

 

İrfan ARSLAN

Türkiye’de şeker fabrikalarının kurulduğu illerde asıl hedefin bu fabrikaların kâr etmesi değil, sosyal ve ekonomik olarak bölgenin kalkınmasına katkı sağlanmasının amaçlandığını belirten Şeker İş Elazığ Temsilcisi İsmail Savıcı, “Bugün özelleştirilmesi gündeme gelen bu konuda yanlış bir adım atılmıştır” dedi.

Şeker İş Elazığ Temsilcisi Savıcı, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Elazığ’a baktığımızda geçen yıl 1567 çiftçi pancar ekimi yapmış. Bu yıl bu rakam 2 bini bulur. Bu alanda çiftçisi, çalışanı, besicisi, fabrika personeli ve diğer kesimleri de ilave ettiğimizde 50 bin kişinin istihdamına katkı sağladığı görülüyor. Bunun yanında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız şehirde yaşayan ve köyüne dönüş isteyen vatandaşlarımıza tarım yapmaları, hayvancılık yapmaları durumunda devlet desteği vereceğini açıklıyor. Şimdi bir yandan tarıma ve hayvancılığa destek vereceği açıklanıyor diğer taraftan şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda çalışmalar yapılıyor. Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi durumunda bir süre sonra ülkemizdeki bu fabrikaların önemli bir bölümü kapatılacaktır. Böylesi bir durumda da şeker yerine NBŞ tüketilmesi söz konusu olacaktır. NBŞ’nin sağlık üzerindeki olumsuzlukları kamuoyunda yer alıyor.

Biz bu konuda özelleştirilen fabrikalar kapsamında şu anda yer almıyoruz. Ancak bizim de muhtemelen daha sonra özelleştirilmemiz gündeme gelecek. Bunun olmaması adına bizlerde bazı girişimlerde bulunmaya başladık. Beklentimiz geçmişte de olduğu gibi bu karardan vazgeçilmesi.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI