Advert

ELAZIĞ'DAN MEHMETÇİĞE BİN 500 MEKTUP

ELAZIĞ'DAN MEHMETÇİĞE BİN 500 MEKTUP
ELAZIĞ'DAN MEHMETÇİĞE BİN 500 MEKTUP İRFAN ARSLAN
Bu içerik 400 kez okundu.

Elazığ’da 'Askerime Mektubum Var' projesi kapsamında Afrin’deki Mehmetçiğe bin 500 adet mektup yazıldı. 
Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadele kapsamında Afrin’e yönelik düzenlediği operasyon kararlılıkla sürerken, ülke genelinde de 7’den 70’e herkesten destek gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Anadolu Realist Gençlik Hareketi ve Genç ASKON, ‘Askerime Mektubum Var’ projesi başlattı. Toplam 1 ay süren kampanya kapsamında vatandaşlar, Mehmetçiğe duygularını yazı ile, okuma yazma bilmeyenler ve down sendromlular ise resim çizerek mektup kampanyasına destek verdi. Proje kapsamında toplam bin 500 adet mektubun yazıldığı ve Afrin’de terörle mücadele eden Mehmetçiğe gönderileceği belirtildi. 
Amaçlarının askerin moral ve motivasyonunu yüksek tutmak olduğunu belirten Anadolu Realist Gençlik Hareketi Derneği ve Genç ASKON Başkanı Erhan Egit, “’Askerime Mektubum var’ projesini başlattık. Yaklaşık olarak 2 hafta süre içerisinde mektuplar topladık. Bugün de bu mektupları zarfladık. İnşallah kahraman ordumuza göndereceğiz. Bizim buradaki amacımız özellikle Afrin’de ülkemizin bağımsızlık mücadelesini veren şanlı ordumuza bu mektuplarla moral ve motivasyonu vermektir” dedi. 
Ülkenin çeşitli yerlerinde farklı destekler verildiğini aktaran Eğit, “Bizde istiyoruz ki Elazığ’daki kardeşlerimiz duygularını, düşüncelerini ve minnet duygularını yazıp göndersin. Bu mektuplar Afrin’deki askerlerimizin eline ulaştığında aktarmak istediğimizi iyi bir şekilde aktarılacaktır. Bugün bu projede herkes yüreğini bu satırlara dökmüş. Afrin’deki kahraman ordumuzun yüreğine dokunacağız inşallah. Ordumuz muzaffer olacaktır. Türkiye 7 bin 800 kilometrelik bir toprak parçasının ismi değildir. Kahraman ordumuzda bunun örneğini orada gösterdi” diye konuştu. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X