Advert

KALDIRIM: SUHULET İÇİNDE OLMAMIZ GEREKİYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KALDIRIM:  SUHULET İÇİNDE OLMAMIZ GEREKİYOR
KALDIRIM:  SUHULET İÇİNDE OLMAMIZ GEREKİYOR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 801 kez okundu.

DUBAİLİ YATIRIMCILARIN ELAZIĞ'DA YAPMAYI PLANLADIKLARI YATIRIM KONUSUNDA TALEP EDİLEN ARSADA YAŞANAN TARTIŞMALARIN YAPILACAK İSTİŞARE İLE AŞILABİLECEĞİNİ BELİRTEN VALİ KALDIRIM:

 

SUHULET İÇİNDE OLMAMIZ GEREKİYOR

 

İrfan ARSLAN

Dubaili bir firmanın Elazığ'da yapmayı planladığı yatırımda tercih edilen arsa konusunda son günlerde yaşanan tartışmalar konusunun düzenlenecek istişarelerle giderilmesinin mümkün olacağını belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım, "Aklıselim galip gelir” dedi.

Ülkemizin ve ilimizin yabancı yatırımcılara ihtiyacı bulunduğunu belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Bu noktada ilimize yatırım yapmayı planlayan ve bu konuda girişimlerde bulunup yatırım ile ilgili olarak çalışmalarını sürdüren bir yabancı firma var. Bu firmanın yatırımı yapmayı düşündüğü arsa konusunda ilimizde bir tartışma yaşanıyor. Bu konuda sadece ilimizin ön plana çıkan kurumları değil, milletvekillerimiz var, siyasi yöneticilerimiz var, bu şehrin aktörleri konumunda bulunan sivil toplum örgütleri de var. Bir araya gelinir ikili üçlü istişareler yapılır ve konuyla ilgili bir çözüm bulunur. Yatırımın, ilimize gelmesini sağlamak adına yapılan çalışmalar kapsamında farklı arsalarda mevcut. Bunları da gündeme getirmemiz ve üzerinde konuşmamız gerekiyor. Bizlerin, hepimizin ortak amacı, bu yatırımın ilimize kazandırılması. Arsa konusunda da yapılacak istişarelerle ortak bir çözüm bulunur” dedi.

Dubaili yatırımcıların Elazığ'da sadece talep ettikleri arsada yatırım yapmayacaklarını belirten Vali Kaldırım, "Bu firmanın Sivrice ilçesi Hazar Gölü kıyısında da yatırım yapma hazırlıkları var. Buraya yapılacak yatırımlar öncelikli olarak başlatılır, şehirde yapacakları yatırım yapılacak olan istişareler sonucunda ortaya çıkacak tabloya göre yapılır” dedi.

Dubaili firmanın yatırım yapmak üzere başlattığı çalışmalar kapsamında Fırat Kalkınma Ajansı'na başvurusunu yaptığını da belirten Vali Kaldırım, “Yasal olarak yurt dışından gelen yatırımcılar bir ajans üzerinden yatırım yapma başvurusunu yapıyorlar. Bu başvuru daha sonra Valilik Yatırım Ofisi'ne geliyor. Bizler de değerlendiriyoruz. Tabii ki bu başvurunun yatırıma dönüşmesinin yasal yönleri var. Yatırımın nasıl yapacağı, arsa tahsisi yapılarak mı yoksa arsa satın alınarak mı, bunların bakanlıklarca uygun görülmesi aşaması var, yasal yükümlülüklerini yerine getirmesi gerekiyor. Bütün bunların tamamlanmasının ardından yatırım için çalışmalara başlanacak” ifadelerini kullandı.

Vali Kaldırım, Fırat Üniversitesi'ne tahsis edilmiş olan arsasından yapılan talepte, Fırat Üniversitesi'nin Senato ve Yönetim Kurulu'nca alınan kararda bu talebin kabul edilmeyeceği yönündeki kararına da saygı duyduğunu belirterek şunları söyledi: "Burada alınan kararı saygıyla karşılıyorum. Ancak kanaatimce bir yanlış anlama söz konusu. Bizler tekrar bir araya gelir ve istişare ederek durumu yeniden değerlendiririz. Nitekim konuyla ilgili olarak Ankara’da yapılan toplantıda bu yönde bir adım atılmıştı. Ülkemizin ve ilimizin kalkınması ve özellikle yatırım alarak ekonomik gelişmesini hızlandırması noktasında hepimiz aynı düşüncedeyiz. Farklı düşüncelerin olması ve tartışmaların yaşanması son derece normal. Bu tartışmalar da yapılacak yeni istişarelerle giderilebilir. Önemli olan meseleyi suhulet ile ele almamız ve değerlendirmemiz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
DENİZLİ'DEKİ DEPREME İLİŞKİN AFAD'DAN AÇIKLAMA
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI
AK PARTİLİ YILMAZ: TABULAR YIKILDI, ESKİ KALIPLAR GERİDE BIRAKILDI