Advert

BU KEZ ÖĞRENCİLER KADIN AŞÇILAR İÇİN MUTFAĞA GİRDİ

BU KEZ ÖĞRENCİLER KADIN AŞÇILAR İÇİN MUTFAĞA GİRDİ
BU KEZ ÖĞRENCİLER KADIN AŞÇILAR İÇİN MUTFAĞA GİRDİ   İRFAN ARSLAN
Bu içerik 353 kez okundu.

Elazığ’da erkek yurdunda kalan üniversite öğrencileri, kadın aşçılar için mutfağa girdi.   
Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)  Ömer Bilginoğlu Yurdunda kalan erkek öğrenciler, yılın 365 günü kendilerine kahvaltı ve yemek hazırlayan kadın personele 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir jest yaptı. Yurdun mutfağına giren öğrenciler, kadın personellere kahvaltı sofrası hazırladı.  Kendi elleriyle yemekleri hazırlayan erkek öğrenciler, güzel bir sunumla hazırladıkları kahvaltı sofrasına kadın personelleri davet etti. Özenle hazırlanan kahvaltı sofrasının ardından mutlulukları gözlerinden okunan kadınlar, öğrencileri masaya davet etti. 
KYK’da kalan öğrencilerin hayata 1-0 önde başladıklarını belirten KYK Yurt Müdürü Kayahan Topal, “Öğrencilerimiz bugün yapmış oldukları bu jestle bunu bir kez daha gösterdi. Sabah 06.00’dan gece saat 00.00’a kadar yurdumuzda çalışan kadın personellerimiz için onlar bir kahvaltı sofrası hazırladı. Bu duygularla bir kez daha 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor ve anlamını bulmasını temenni ediyorum” dedi. 
Kadınların çok değerli olduğunu dile getiren Yurt öğrencilerinden Kerem Zarif Taş, sadece bir gün değil her gün onların değerli olduğunu göstermek istediklerini ifade etti. 
Duygularını dile getiren yurt personellerinden Nurten Çelik ve Havva Dağ ise“ Yılın her günü bizler onlar için burada hazırlık yapıyorduk,  bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve onlar bizim için hazırlık yapmışlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaymağı Gakgoş yedi!
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık
Kaynak: Önemli olan 3 puandı, onu da aldık